Głupiec
#38

ma_ewa01 napisał(a):W zasadzie chyba nie chodzi o nazwę, tylko o rodzaj energii, którą niesie ta karta.
sorry, ale nie do końca uchwyciłem twoją myśl  :roll:
Nazwa nie zmienia karty, ani jej wibracji. No właśnie, jaką wibrację niesie Głupiec, jaka jest symbolika karty, tu trzeba się zastanowić.
Cytat:Dla mnie Włóczykij ma zupełnie inne wibracje...Głupiec, to... Głupiec.
No tutaj to chyba przesadziłaś z tą zupełnie inną wibracją Wydaje mi się, że mamy zupełnie inne spojrzenie na tę kartę, więc napisz jak ja widzisz. Bo takie:
głupiec, to głupiec ..........a miłość, to miłość, ..............a żółty ser, to żółty ser
argumentacje mnie nie przekonują

To nazwa Głupiec spłyca przekaz tej karty, bo co znaczy głupiec? Ktoś durny, debil, prostak, głupek i tyle. Cóż więcej mozna wycisnąć z tej nazwy  :roll:
Kart w grze tronfi była taka kartą "chodzącą" mogła zastapić każdą inną (jak joker). Zresztą na karcie jest przecież ktoś kto się włóczy z kijem na ramieniu, a czasem z dwoma kijami, jeden na ramieniu, a drugim sie podpiera. czy głupiec jest na tyle "mądry" by zabrać ze sobą tobołek? Karta pokazuje kogoś kto sobie łazi gdzieś tam. A co może robić głupiec, owszem może się plątać tu i ówdzie, ale też może se siedzieć na gałęzi, albo na kamieniu, całymi dniami.
Załóżmy, że opowiadamy komuś, kto nie widział tej karty. Mówimy, że na karcie jest głupiec, nasz słuchacz może mieć tysiące wyobrażeń i ani jedno, że na karcie jest wędrujący błazen. Natomiast gdy powiemy komuś, że karta nazywa się Włóczykij, to też może mieć tysiące wyobrażeń, ale zdecydowana większość, to będzie taka, że na karcie jest jakiś wędrowiec z kijem.

Nazwa Głupiec sprowadza sens karty do niefrasobliwości, głupoty itp. a gdzie Jego Droga przez Arkana Wielkie?
A Włóczykij przecież gdzies idzie, kroczy jakąś drogą, więc lepiej pasuje do wędrówki przez AW

Głupiec, to głupia nazwa tej karty  :sarcastic: i to właśnie ona nie chwyta jej wibracji. Poza tym zmiana nazwy nie zmienia przecież sensu karty, chcę tylko dobrac lepszą nazwę.

Zajrzyjcie do swoich książek, co tam jest na temat Głupca, czy o głupocie rozpisują się autorzy, czy o łażeniu i nabieraniu doświadczeń?

Karta Głupiec z tarota Visconti-Sforza

[Obrazek: 360_-_Visconti-Sforza_-_0_-_Narr.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości