Religia a karty. Czy tarot to grzech?

Masławie, a dlaczego miałabym czuć się atakowana? Uśmiech Nic z tych rzeczy. Przecież my tutaj dyskutujemy. Chyba ja tez Was nie atakuję? Kwiatek

Tylko trzeba zdecydować się o czym dyskutujemy w końcu. Czy o tym czy tarot to grzech w naszym odczuciu, czy o dzisiejszej wierze i kościele lub Kościele jako takim, czy o Bogu samym. Mieszanie wszystkiego w jednym worze, to trochę taka droga na skróty. Jak coś nie można z jednej strony ugryźć, to z drugiej spróbuję. A meritum sprawy się rozmywa.

Zapewniam Cię, że Bóg jest w każdym z nas, trzeba tylko umieć do niego dotrzeć. Zostaliśmy stworzeni na Jego podobieństwo. Czasami tylko dzięki temu da się spojrzeć na inne osoby z empatią i móc wybaczyć to, co ludzkie pojecie przechodzi, że w ogóle można komukolwiek wybaczyć.
Ja często rozmawiam z Bogiem w myślach. I w moim odczuciu ta rozmowa jest ważniejsza niż bezmyślne klepanie wierszyków modlitw. A tak przy okazji - ja jestem rzadkim gościem w kościele, więc nie jestem dewotką w waszym odczuciu. Spokojnie Uśmiech
Nie, to nie jest kryzys wiary, to raczej kryzys w moim życiu. Nie dlatego, ze obraziłam się tez na księży. On wykonuje tylko swój zawód, z którego będzie rozliczony bardziej skrupulatnie kiedyś.

Czy zajrzałeś do linka, który podpięłam Alexowi? Takich tekstów mozna poszukać w necie, bo jest ich pełno. Wzięłam pierwszy z brzegu, może niekoniecznie najlepszy. Ale kto szuka, ten znajdzie. Więc jeśli macie wątpliwości i pytania, szukajcie odpowiedzi Oczko
Żeby móc dyskutować o Starym Testamencie, trzeba go dobrze znać. Ja dobrze go nie znam, więc podparłam się linkiem. Ogólnikowo dyskutować można, tylko nie daje to właściwego obrazu, bo wszędzie ważne są źródła Myśli

Cytat:Co do uzależnienia od tarota. ..to tak jak z lekami...jedni biorą gdy muszą inni biorą bo chcą musieć. Nie odpowiadają wtedy za własne życie. Tak jest wygodniej ale stają się marionetkami. I dlatego myślę że w bibli jest zakaz wróżenia.
Myślę, że sporo jest w tym racji, co też w pierwszym poście starałam się zauważyć.
Masławie, poza tym ezoteryka jest fascynującym światem. Tylko, ze każdy kto się nią interesuje, dobrze wie, ze potrzebne są pewne kroki ochronne. Bo to nie jest zabawa - choć od małego w bajkach się już dzieciom wkłada do głowy, ze to zabawą jest. Dzisiejsze bajki.... nieco mnie przerażają.... I nie mówię o Harrym Potterze Oczko Każda akcję ma swoja reakcje. Kto beztrosko wierzy, ze może czerpać tylko same profity, ten się zawiedzie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości