Religia a karty. Czy tarot to grzech?

Artur napisał(a):Bardzo wdzięczne pytanie retoryczne Oczko Sugerujące odpowiedź - żaden - gdyż taka płynie literalnie z tekstu Księgi. Z drugiej strony nikt z nas nie jest Nim i nie może odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie 'który z nich'.
A o czym konkretnie myślisz?

O taką odpowiedź mi chodziło....pokazuje ona jednoznacznie jedne niezaprzeczalne stwierdzenie.....zarówno wyznawca katolicyzmu jak i wróżbita (o ile jest chrześcijaninem czy żydem ) popełnia grzech względem drugiego przykazania. Co do buddyzmu i islamu to nie wiem jak tam jest.

Sprawa się komplikuje gdy ktoś jest poganinem (przyjmijmy uogólnioną definicję pogaństwa jako inne wierzenia)....


Cytryno załóżmy sytuację teoretyczną.....oglądałaś pewnie "dzień świstaka" - załóżmy, że sytuacja z z naszym życiem jest taka sama. żyjemy popełniając pewne błędy życiowe.
Zatem wszelkie techniki wróżbiarskie mogą (ale nie muszą) być podpowiedzią jak wyrwać się z pętli. co poprawić abyśmy byli lepsi.

Nigdzie nie napisałem że nie wierzę w Boga....ja po prostu nie znajduję go w KRK ani Cerkwi. Co do Protestantów tam w porównaniu do obu wymienionych odłamów chrześcijaństwa jest go więcej.
Ja zadaję pytania ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na nie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości