Religia a karty. Czy tarot to grzech?

Mystic ja Ciebie nic a nic nie rozumiem ... ja nie szuakam wyjscia , ja zyje , kocham , ciesze sie tym co mnie otacza .
Nie szukam czegos czego moze nie ma bo mozna zycie spedzic na szukaniu. Za duzo tutaj filozofii , która jest zwodnicza i skupiamy sie na filozofowaniu gdy tymczasem intensywnosc zycia moze w jednej chwili zburzyc nasze wnioski.
Ludzie sie zmienija, zycie nas zmienia i to co było priorytetem dla mnie 20 lat temu dzisiaj nie zajmuje juz tak waznego miejsca.
Człowiek wolny to taki, ktory nie musi ale chce wiec ja nie musze chodzic do koscioła, nie musze wierzyc w Boga ... ale chce wierzyc na tym polega moja wolnosc.
Nie czuje sie do nczego przymuszana .
To tak jak z małżenstwem ... nie musisz kochac, nie musisz brac slubu .. ale robisz to bo chcesz bo ta druga osoba jest wazna na tyle, ze nie wyobrazasz sobie zycia bez niej.
Wolnośc to posiadanie wyboru . Mamic mnie moga z róznych stron a skusze sie tam gdzie skusic sie chce i taka jest prawda. Robie to co robić chce i nikt mnie do niczego nie zmusza.
Sa pytanie , na które nie warto szukac odpowiedzi skoro madrzejsi ich nie znalezli i pracuja intensywnie nad tym nie sadze aby mnie natchneło.
Kazdy jest z nas na innym etapie zycia i nie ma sensu nikgo do czegos przekonywac, niech kazdy szuka swojej ściezki a raczej po rostu zyje i sam na taka ścieżke wejdzie. Samo szukanie nie zastapi zycia.

Cytat:Na tym świeci nie ma zła i dobra , Tarot może komuś ukazać drogę do czystości i Stwórcy
Mysitic ale o czym Ty piszesz? Wg kogo nie ma dobra i zła ?
Wg mnie jest dobro i zło ... jeslijuz tarot ma mi pokazac dobro i zło to skąd sa karty 3mieczy, 7mieczy, 5mieczy - to przeciez cierpinie, oszusto, kradziez, zdrada.
Jesli to sa złe karty to tarot wie co to zło. Owszem sa tematy gdzie to zło jest dla jednego dobrem dla drugiego złym .... ktos głodny ukradnie bułke komus kto tyhc bułek ma 100 - na tej płaszczynie mozna szukac i rozpotrywac co jest dobrem i złem i dla kogo. ZABICIE, SKRZYWDZENIE FIZYCZNE DRUGIEGO CZŁOWIEKA JEST EWIDENTYM ZŁEM bo pobicie, napaść, zabicie nie moze byc dobrem chyba ze robisz to w ramach obrony koniecznej a i tak sąd Cie za to rozliczy czy stoswałes obrone konieczna w odpowiednich proporcjach. Przestrzeganie przepisów prawa czy 10 przykazan prowadzi do jednego stajesz sie wolnym czlowiekiem i zyjesz jak chcesz , nikomu nie wchodzac w zycie , nie krzywdzisz wtedy nikogo. Te prawa jakie dzisiaj may wywodza sie z 10 przykazan , poniewaz cywilizacja była na innym poziomie były to podstawoe prawa na zasadzie : nie kradnij , nie zabijaj, nie cudzołóż, nie rób niczego drugiej osobie czego sam nie chciałbys doswidczyc - to nadal jest aktualne - dzisiaj sa odpowiednie kodeksy , paragrafy, podpunktu itp bo ludzie próbowali obejsc prawo czyli skorzystac z tzw luki w prawie. Dlatego dzisiaj nie mamy 10 przykazan a całe zbiory przepisów prawnych i kodeksów.
Ale juz inna sytaucja , ze ktoś czysci Tobie konto w banku jest innym rodzajem zła , gdyz okrada Cie ze wszytskiego co posiadasz i zostajesz bez srodków do zycia .
Kolejna sytuacje 2 ludzi maz, zona i kochnaka - mąz ma kochanke daje byc moze tej kobievie namistke milosci gdyz jest samotna ale rani zone i dzieci tutaj tarot moze pokazac dwa dobra zalezy kto pyta . Dlaczego wiec gdy pyta kochanka o faceta tarot pokazuje ze on ma zone i rodzine? Dlaczego kochanka wychodzi jako kapłanka w tajemnicy, dlaczego zdrade pokazuje karta diabła lub 7mieczy? wszystko zalezy czy robi to swiadmoie i czy pod wpływme uczuc czy tylko pod wpływem żadzy. jesli pod wpływem żadzy to beda karty oszustwa i wykorzystania, jesli zakochał sie do szalenstwa beda puchary i t zło bedzie juz zminimalizowane - to wszytsko widac w karatch czy ktos to robi z wyrachowania czy zwyczjnie bedac 10 lat w zwiazku spotyka nagle swoja milosc zycia. Co innnego spotkac milosc zycia a co innego miec od lat kochanke i spotykac sie z nia potajemnie nie majac wobec niej zadnych planow - to przykłady ale bardzo wymowne pokazujace jak cieniutka jest granica miedzy dobrem a złem . Ale to dobro i zło istanieje .... wazne sa intencje .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości