Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Już talii mam sporą gromadkę, a tutaj ciągle chciałoby się nowej i nowej... Uśmiech Każda talia na pewno wnosi coś "swojego" w robione rozkłady i to jest zawsze ciekawe doświadczenie, trochę inaczej "gadają" talie tzw. w stylu marsylskim (bez ilustrowanych małych araknów), trochę inaczej te z ilustracjami na każdej karcie...

Przechodząc jednak do rzeczy, w ostatnich dniach zawróciła mi w głowie talia Delphi Tarot. Na kartach zamieszczone są fotografie wspaniałych malarskich dzieł m.in. prerafaelitów, malarzy akademickich i innych tworzących w XIX w. Już w tamtym roku, kiedy talia została wydana, rzuciła mi się w oczy, ale ponieważ wydana została jako druk niezależny "gdzieś w szerokim świecie", wydało mi się to jednoznaczne z hasłem "towar niedostępny", więc nawet nie śmiałam żywić nadziei Oczko A jako że jestem absolutnym fascynatem malarstwa (z pominięciem sztuki współczesnej), to dla mnie ten pomysł wydał się wręcz ucieleśnieniem idei Uśmiech

I oto w ostatnich dniach spotkał mnie szczery, najwyższy szok, ponieważ talię można zamówić w naszym rodzimym sklepie, który zresztą niejednokrotnie w wątku się przewijał, czyli w ósemce Oczko Niestety, cena talii, jak na produkt oparty w całości na przedrukach, w których wkład własny to tylko "znajdź i przykadruj", powalająca... Rozumiem, że wchodzą w nią i koszty pokrycia druku bez współpracy z jakimkolwiek wydawnictwem (więc powiedzmy, że są wyższe), i koszty sprowadzenia do Polski, i marża sklepu, ale mimo wszystko, kiedy porównuję cenę do cen talii tworzonych indywidualnie karta po karcie... Serce w rozterce Oczko

Ciekawym aspektem talii - a raczej artystycznego obeznania autorki i jej poszukiwań - jest odnalezienie inspiracji Pameli Colman Smith, tworzącej talię zananą jako Tarot Rider-Waite'a. Osoby korzystające z Victorian Romantic Tarot również kilka obrazów uznają za znajome Oczko , chociaż i w jednym, i drugim przypadku przyporządkowanie nie zawsze takie samo Oczko

Pozostaje ochłonąć, przemyśleć temat, poczekać do świąt... może kupić na raty... [Obrazek: s0238.gif] Niezależnie jednak od ceny, dla mnie osobiście jest to wyjątkowy pomysł i piękna talia, więc.... walka trwa [Obrazek: s0224.gif]

[Obrazek: Delphi-spread_BAL.jpg]
[Obrazek: 6a013485f24774970c01a3fcf5e270970b-pi]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości