9 pucharów i 10 kijów - różnice w interpretacji kart w różnych taliach
#5

nagarek napisał(a):Ja robiłam dziś ważny dla mnie rozkład z T. Marsylskiego i nie wiem czy wobec tego powinnam wziąć pod uwagę pozytywne znaczenie tych dwóch kart, skoro Starowieyska te dwie karty w Marsylskim interpretuje pozytywnie? czy jednak negatywnie?
Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat.
Ja bym powiedziala ,ze karty zmieniaja czesto kontekst. Zatem gdy karta , ogolnie znana jako "negatywna" stoi w ukladzie czy obok innej karty pozytywnej, nabiera zupelnie innego znaczenia. Trzeba tak troche "na czuja". Takze tak, jak mowi Eremit, ja tez sie umawiam z kartami. We wloskiej talii, ktorej uzywam najczesciej, kazda karta ma slowo "klucz" zarowno w znaczeniu pozytywnym i negatywnym(odwrotna pozycja karty), wiec tu sugeruje sie najbardziej slowem kluczem, ale nie tylko, patrze na karte i slucham co do mnie "mowi". Przy innych taliach, ciagle jeszcze korzystam ze sciagawek, czyli ksiazek, zwlaszcza, gdy patrze na karty i nic nie widze, nic nie czuje, zadnego przekazu. Wtedy pytam,co one mi chcialy powiedziec, zagladam do sciagawki , zazwyczj, jak wiecie jest wiele mozliwosci, ale zawsze przywlasciwej dostaje takiego jakby uklucia i wiem, ze to jest odpowiedz.
Wydaje mi sie, ze nie nalezy sie za tak bardzo przejmowac ogolnie przyjetymi znaczeniami kart, bo to sa wszystko propozycje innych wrozbitow, z ich doswiadczen, oni to czytali z kart, to jest ich "przezycie" z kartami. Ty, nagarek, bedziesz miala swoje, wiele innych, o ktorych ci nawet sie nie snilo. Tylko pozwol sie prowadzic intuicji i nie dziw sie jesli ci przyjdzie do glowy jakas "dziwna" odpowiedz, jest tak jak czujesz. Twoja przygoda z kartami moze dopisac do kart wiele innych znaczen i to wcale nie jest niepoprawne. Jakiez dziwne znaczenia danej karty przychodzily mi czasem do glowy w czasie wrozby, a to sie potem okazywalo odpowiedzia i potwierdzalo sie. Mowiac ogolnie myslle, ze nie nalezy sie az tak bardzo "wiazac" ze znaczeniem kart, bo jest jeszcze wiele...wiele innych znaczen kazdej karty do odkrycia...
Tak jak mowi kobieta, najlepiej wypracowac swoje...tzn. dopisac do tych , ktore juz funkcjonuja. To takie moje skromne zdanie, ale ja nie jestem profesjonalistka.
PS,kobieta , bardzo ladnie piszesz, bardzo praktyczna i przydatna wiedza.Dzieki.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości