9 pucharów i 10 kijów - różnice w interpretacji kart w różnych taliach
#14

Ja z kolei mam dwie inne, też godne polecenia książki Banzhafa ("Vademecum tarocisty" i "Klucze do tarota"), chociaż dla początkującego tarocisty lepsza wg mnie będzie książka "Klucze do tarota" tego autora, która jest moją ulubioną książką. W niej również znajduje się wspomniany przez Rani rozkład Droga dotyczący możliwości osiągnięcia celu. W książce tej każda z kart ma opis wg: znaczenia ogólnego, na pracę, relacje, świadomość, sferę ducha, cel, cień i dodatkowo jest podane znaczenie każdej karty odwróconej (z tego co mi wiadomo w książce "Tarot dla każdego" Banzhaf stosuje tylko karty w pozycji normalnej, natomiast w obu wspomnianych przeze mnie kartach - również w pozycji normalnej. To taka główna różnica).
Bardzo dobra moim zdaniem jest też książka "Vademecum Tarota" Antonowicz - Wlazińskiej (jest napisana bardzo przystępnym i łatwo zrozumianym językiem - w odróżnieniu od książek Suligi, który ma raczej trudny język i jego książki są dla bardziej wtajemniczonych Tarocistów, jak np. "Tarot magów").
Ale oczywiście polecana przez Rani książka Banzhafa też jest bardzo dobra.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości