Warsztat 80 - Ta nasza młodość...
#18

1)... Poproszę Was o odgadnięcie dwóch pomysłów mojej Babci – gdzie zabrała swoje koleżanki (bo to zawsze były jej pomysły oczywiście)… co wymyśliła, żeby się rozerwać? 7 kielichów, 2 mieczy, 6 denarów - myślę, że o tym często myślała, nie raz analizowała sytuację (sprytna była),1. obdarowywała kogoś czymś, pomagała komuś kto tej pomocy potrzebował, na wsiach zawsze jest wiele do zrobienia, zbierała jakieś datki dla kogoś kto ich potrzebował, twoja babcia nie jednokrotnie udzielała się w sytuacjach kiedy był potrzebny negocjator, umiejętnie potrafiła pogodzić zwaśnione strony, pomagała biednym, schorowanym ludziom, dzieciom w wszelaki sposób nie mogła patrzeć na cierpienie innych, również zwierząt, wymykała się aby udzielać pomocy w pobliskim domu dziecka lub szpitalu. 2. Wymykały się do kościoła, kaplicy, jakiegoś pomieszczenia, przybudówki, aby robić jakieś "czary mary", rytuały dla młodych panienek.
2)... Moja Babcia zdziwiła się co nieco, bo w oknie tym widniała bardzo nietypowa ozdoba… co to było? - As Pałek, Sprawiedliwość - to było coś związane z ptakami, ruchome ale nie zawsze, skrzydła, na oknie był obrazek lub figurka przedstawiający ptaki, anioły, może to była po prostu kolorowa firanka, kalejdoskop podświetlany, mieniący się nawet w świetle słonecznym lub kolorowa lampka.
3)... Pytanie: jak mój Wujek dostał się wtedy do mieszkania? - 2 Buławy, Sąd, K Kielichów - postanowił wrócić tam gdzie wcześniej przebywał (imprezka) i dopiero na drugi dzień wrócił do domu. Druga wersja jest taka, że przez jakieś małe okno od piwnicy, musiał się nie żle natrudzić.
4) Tenże sam Wujek Ryszard będąc jeszcze dziecięciem poczuł się niekochany (no dzieci czasem tak mają Beczy ), a miał wówczas lat tak między 7 a 10, nie wiem dokładnie. Jako dziecię ugodzone brakiem zrozumienia u rodziców postanowił… no właśnie – co wtedy zrobił mój Wujek? - Paż Pałek, 7 mieczy, 4 denarów - ogłosił wszem i wobec, iż odchodzi z domu do swojej kryjówki gdzieś w pobliżu,
5) I na koniec może jedno pytanie na mój temat… Myśli Jako dziecię miałam w swoim pokoju półkę, na półce tej miałam poukładane książki. Jednakże pewnego dnia – byłam wtedy nastolatką – poprosiłam Mamę, aby uszyła mi zasłonkę (była soczyście czerwona i błyszcząca, bo akurat taki materiał się Mamie nawinął pod rękę), którą to zasłonkę powiesiłam tak, by zasłaniała ową półeczkę. Książki przełożyłam na inną półkę, a za czerwoną zasłonkę dałam… No właśnie – co ukryłam za czerwoną zasłonką?... Pustelnik, 6 pałek, Słońce - ukryłaś coś co było bardzo na tamten czas bardzo cenne dla ciebie, sprawiało ci to radość, ale co to mogło być ??? medal, pamiątka z jakiegoś miejsca, w którym byłaś, nagroda, kamień...
Dziękuję, że poczekałaś na mnie, kochana jesteś Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości