Kobiece archetypy
#39

Le Stelle ... nie, nie tylko Tobie Rotfl
Najbardziej mi się podoba ten fragment:
perełka napisał(a):- Zapamiętuje tylko początek i koniec. Nie skupia się w ogóle na tym co jest w środku.
Rotfl
I podoba mi się w ogóle to określenie... "gadzi mózg"
A... i cieszę się, że podobał Ci się artykuł Ok

barbara40 napisał(a):To w jaki sposób zwierzęta traktują swe młode jest od warunków panujących uzależnione, w których muszą żyć, np. czy to, że matka swoje dziecko przytula, przewija dba o niego i niemowlak w sumie jest cały czas w ramionach matki (tak jest nadal w krajach np. afrykańskich) jest dla ciebie również pamięcią genetyczną, nie instynktem macierzyńskim?
No właśnie nie jestem do końca pewna jak to jest z tym instynktem... co jest pamięcią, a co instynktem?... Gdzie jest granica? Czy to, że bociany lecą dwa razy w roku tysiące kilometrów, i że wiedzą gdzie dokładnie mają lecieć - to jest pamięć genetyczna czy instynkt? Czy to, że u słoni zawsze przewodnikiem stada jest najstarsza słonica to jest pamięć czy instynkt? Czy to, że delfiny ratują ludzi atakowanych przez rekiny jest instynktem, czy może sedno sprawy leży gdzieś głębiej? Czy to, ze pies jest tak silnie związany z człowiekiem - to jest kwestia pamięci genetycznej, czy instynktu?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości