Grecja piękny kraj z przepięknymi wyspami
#19

Temat Unii...Dla mnie tego typu struktura to czysta ekonomia. Przypomina mi to trochę zdobywanie nowych terenów wskutek wojny niekonwencjonalnej. W skład Unii wchodzą kraje o różnej kulturze i tradycjach. A jak sama nazwa mówi mamy do czynienia z unifikacją, ujednoliceniem, narzuceniem pewnych praw i obowiązków krajom, które do tej pory funkcjonowały w innych warunkach politycznych, ekonomicznych i legislacyjnych. To kraje członkowskie dostosowują się do przepisów unijnych. Myślę, że na niektóre nacje wpłynęło to zubożająco. Generalnie nie interesuję się polityką, ale dzisiaj słyszałam przypadkowo, że Polska ma zapłacić kary za nadprodukcję mleka i powinniśmy spożywać więcej przetworów mlecznych, aby uniknąć konsekwencji finansowych. Czy to nie absurd. Przy nadprodukcji moim zdaniem ceny powinny być niższe. Jestem zdania, że kreowanie systemu Unijnego jako dobroczynnego i dofinansowującego różne inwestycje jest wprowadzaniem ludzi w błąd. W dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo. Nie widzę tego w Polsce tak różowo, dostrzegam biedę, bezrobocie, frustrację młodych ludzi. Boli mnie to, że mój kraj nie potrafi zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwa, że obywatel jest dla kraju przedmiotem i maszynką do głosowania i płacenia podatków, a nie podmiotem. Boli mnie to, że nikt nie dostrzega bezsilności i rozpaczy niektórych ludzi, tłumacząc ich ciężką nieraz sytuację nieudolnością i lenistwem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości