Warsztat 95 - postać filmowa
#10

Nadszedł w końcu czas na rozwiązanie Uśmiech Chodziło o film „Birdman”. Przedstawiona postać w filmie to aktor, który dawniej zasłynął jako odtwórca roli bohatera o nadprzyrodzonej mocy – tytułowego Birdmana (Aktorem był Michael Keaton, który jest znany z roli batmana). W filmie zmagał się ze swoim alterego, wyobrażał sobie, że rzeczywiście jest kimś szczególnym, że rzeczywiście posiada moc granego dawniej bohatera. Dodatkowym wątkiem jest rozbita rodzina i córka, która ledwo wróciła z odwyku. W filmie dążył do przedstawienia sztuki teatralnej własnego autorstwa, ponieważ wciąż chciał udowadniać swoją wielkość. Żeby jednak udało mu się doprowadzić do premiery, musi pokonać wiele przeciwności, ale przede wszystkim nabrać pokory Rotfl

Mag:
Główny bohater to prawdopodobnie osoba o mocy nadprzyrodzonej, może to być wróżbita lub jasnowidz, supermen, osoba nieszczęśliwa, cierpiąca o duszy artystki. Nie liczy się z ogólnie przyjętymi zasadami. Nie liczy się też z konsekwencjami własnych czynów. Nie dba o to, że realizując swój cel, może zaszkodzić sobie lub też innym. Film pokazał jej przeobrażenia, dojrzewanie i doskonalenie, które następowało przez trudne przejścia życiowe. – Jak najbardziej trafne, dążył do celu po trupach i musiał przyjąć gorzką lekcję.

Basia:
Osoba ta miała problem ze sobą samym, jakby miał dwie twarze, ale nie zauważalne to było dla innych osób w jego otoczeniu, jakby rozczepienie świadomości, ale bez objawów choroby dla otoczenia, to tak jakby walczył sam ze sobą. Zajmowała się czymś ścisłym umysłowo, czyli mógł być nauczycielem filozofii, socjologii, nauk humanistycznych, księgowy, urzędnik – Słusznie, walczył sam ze sobą, z wytworem swojej wyobraźni, a zajmował się reżyserowaniem sztuki.

Z czym się ta osoba zmagała? As denarów, 10 denarów, V Kapłan - ta osoba zmagała się, ze swoim światopoglądem, wiedzą jaką posiada, jakiś impuls, jedno zdarzenie to spowodowało, jego myślenie z jakim się zmagał to konieczność przewartościowania swoich wartości, że wcale nie jest to taki dobrobyt o jakim marzył, że to wcale nie jest tak logicznie wszystko poukładane... – Może nie tyle ze światopoglądem, co wizją samego siebie, ale reszta się zgadza

Farfalla
Osoba ta na pewno jest związana z wymierzaniem sprawiedliwości. Jeżeli nie jest prawnikiem, sędzią, policjantem, to może być też superbohaterem ratującym świat Na pewno działa brawurowo i lekkomyślnie. To bardzo odważna osobo, która niestety często pozwala przejąć kontrolę swoim emocjom, co czasami powoduje u niej skrzywiony obraz rzeczywistości. Musi przeczekać ciężki okres, żeby narodzić się na nowo.– O tak, zdecydowanie widział wszystko przez swój pryzmat. Dodatkowo w filmie obecny był także symboliczny wątek odrodzenia na nowo.

Zmaga się z depresją, chorobą lub jakąś formą niepełnosprawności. Na pewno ma problemy emocjonalne. Postać jednak stara się wyjść z tej trudnej sytuacji i wykonywać swoją pracę jak najlepiej, próbuje więc przezwyciężyć trudności i być kowalem swego losu. – Może nie z depresją, ale problemy emocjonalne i próba „ogarnięcia” swojego życia jak najbardziej

Le Stelle
Myślę, że towarzyszyła jej samotność, tzn. sama zmagała się ze światem, nie miała blisko siebie kochającej rodziny, tylko zdana była sama na siebie. Karty opisały ją sekwencją Śmierć, Mag, Księżyc, Rycerz Monet. Myślę, że towarzyszył jej jakiś problem zdrowotny, który izolował ją od świata, ale jej natura była wyjątkowa (Mag) – myślę, że tworzyła własny, wewnętrzny, wyjątkowy świat – pozornie, patrząc z zewnątrz była zwykłym, szarym człowiekiem, ale w świecie niewidocznym dla innych wyłaniało się jej inne oblicze, bardzo radosne, energiczne, wyjątkowe, zwracające uwagę. Jakby zawierały się w niej dwie sprzeczne natury – przeźroczystej dla świata i gwiazdy na scenie. Myślę, że była to osoba doświadczająca bardzo wielu ograniczeń, a mimo to pełna siły, wyjątkowa, zdeterminowana, robiąca swoje. – Dobrze zwróciłaś uwagę na dwie sprzeczne natury i problem izolacji.

LeCaro:
Uważam, że bohaterem filmu był mężczyzna. Cechy charakteru... człowiek inteligentny, czasami nie potrafił zrozumieć sam siebie, cierpiał na różnego rodzaju lęki, a nawet fobie, zmagał się sam ze sobą. Robił coś złego lub kontrowersyjnego i sam to czuł, nie wiedział jednak jak się wydostać z tej pułapki, czy też "złotej klatki" - jak wrócić do normalnego życia.


Człowiek ten mógł wyprzedzać swoją epokę... był wynalazcą, bądź wprowadzał w życie jakieś nowe idee - niewykluczone, że miało to coś wspólnego z religią lub zacofaniem ludzi w jakiejś dziedzinie. Jednocześnie to, czego się dowiedział lub do jakich wniosków doszedł sprawiało, że sam "gryzł się ze sobą", miał jakieś dylematy... Wcale tego nie chciał, tęsknił często za czasami, kiedy wszystko było łatwe i proste, bo jego wiedza uczyniła go w pewien sposób człowiekiem samotnym... – Nawet się zgadza, ponieważ na końcu filmu dochodzi do tego, że główny bohater wprowadza nową jakość w sztukę teatralną. Poza tym na pewno wpadł w swoistą klatkę i tęsknił za prostotą.

Wszystko to jest w sumie skomplikowane, ale mam nadzieję, że udało mi się jakoś w miarę wszystko wytłumaczyć Uśmiech
Poradziłyście sobie świetnie, ale nie wiem czy teraz ja sobie poradzę z wyborem zwycięzcy… Każdej z was udało się uchwycić naturę głównego bohatera, ale jak tak sobie analizuję, to myślę, że bardzo dobrze na oba pytania odpowiedziała Farfalla Uśmiech Dlatego wygrywa warsztat.

Starałam się ocenić najbardziej sprawiedliwie jak tylko mogłam, mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, bo tak naprawdę to wszystkie byłyście prawie równie blisko!

Ściskam was serdecznie i dziękuję za udział w warsztacie!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości