Religia a karty. Czy tarot to grzech?

meteorolog też musiałby być potępiony... wróży jaka będzie pogoda i ma to kolosalny wpływ na innych ludzi, nie? właśnie tak, różnica jest jedna, on ma odpowiednie narzędzia do tego (a i tak nie może dokładnie jej przewidzieć), a skąd się to wywodzi, jakie masz przypuszczenia.... bo ja takie, że wzięło się to od aeromancji - wróżenie na podstawie obserwacji atmosfery(nieba) i zachodzących w niej zjawisk: wróżenie z chmur, komet itp. Moim zdaniem nic co wokół nas otacza nie wzięło się znikąd, wszystko miało swój początek, tak samo jak i człowiek, tak i każda rzecz przez niego stworzona, więc jeszcze raz się pytam, dlaczego zabierasz mi możliwość połączenia tych dwóch rzeczy, tarota z Kościołem Katolickim, tylko dlatego, że nie ma odpowiedniej wiedzy na ten temat ? ja sądzę, że Kościół ma odpowiednią wiedzę i z pewnością swego czasu musiał (lub nadal to robi), zainteresować się tymi kartami, wie że nie może ich porównywać do grzechu, ale póki o nich się mówi jako o wróżbiarstwie to tak długo będzie i jemu ta rola przypisywana, a jak sam dobrze wiesz same karty nie tylko do tego służą... Kościół też w swej historii ma praktyki z czarami, rzucaniem klątw ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości