Religia a karty. Czy tarot to grzech?

Artur napisał(a):
Jednorożec LeCaro napisał(a):Tak, to prawda, tylko gdzie są te FAKTY i kto ich nie chce dojrzeć - Ty czy ja? Hop hop! Myśli

[ciach]

Tak, zgadzam się z tym - precyzyjnie, jasno i zgodnie z tym w co sam chcesz wierzyć, często natomiast wbrew faktom.

Stosunek kościołów i związków wyznaniowych (w obrębie chrześcijaństwa) do czynności mantycznych, lub jeśli wolisz wróżbiarstwa, jest banalnie oczywisty. I nie, nie jest to kwestia moich przekonań, wiary czy interpretacji. Wszystkie uznają go za czyn zakazany pierwszym z przykazań, uznają za grzech i należy się cieszyć, że nie wyciągają z niego konsekwencji nakazanych Biblią ponieważ wtedy alternatywą sakramentu pokuty byłby wyrok śmierci.

Tak wygląda meritum sprawy. To jest fakt, z którym walczysz, któremu się sprzeciwiasz.

Tak tyle tylko, że to jest właśnie dla mnie następny przykład tego, że dzisiejszy Kościół Katolicki nie postępuje wg. wszystkich praw nakazanych nam w Starym Testamencie lub inaczej, łagodzi je teraz, jest postępowy idzie z duchem czasu, inaczej żylibyśmy jak ludzie, którzy wierzą w Islam. Należy pamiętać, że Biblia powstawała w pewnych okresach historycznych i drastyczne opisy występujące w niej są odbiciem dziejowego kontekstu. Współcześni duchowni podkreślają, że cytaty te należy traktować dziś wyłącznie w sposób symboliczny i nie należy brać ich dosłownie to raz, a dwa podejście do samego wróżbiarstwa ma teraz inny wymiar i jeśli mamy tu mówić o wróżbach, czego tak bardzo się uczepiłeś, to tu chodzi o uprawianie czarnej magii, oddawanie hołdu innym bóstwom, podpisywanie z nimi jakby paktu, celebrowanie świąt odmiennych od chrześcijaństwa, które notabene są podporządkowane do świąt pogańskich, uprawianie okultyzmu itd, itd... ja się pytam gdzie to jest w tarocie, jeśli stricto używa się go do doradztwa, pomaganiu innym w rozwiązywaniu ich problemów, już mówiłam do jakich celów go używam i czym on dla mnie jest, nożem też możesz zabić lub nakarmić rodzinę. A więc powtórzę jeszcze raz, czym jest Tarot? czy zasługuje on na opinię Tarot to grzech? Nie rozmawiamy tu o wróżbach, tylko o samym tarocie...

Modlitwa jest czynnością Mantryczną, a Mantyzm to napór obcych myśl, porównujesz nas do schizofreników? Pierwsze wzmianki o objawach uznawanych dziś za schizofrenię – już w starożytności – Biblia, inne przekazy literackie .Dawniej uważana za opętanie przez moce tajemne, szatana, poddawana egzorcyzmom, palenie na stosie, itp.. Dzisiaj schizofrenia uznawana jest za chorobę społeczną. Proszę wyjaśnij mi to
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości