Religia a karty. Czy tarot to grzech?

Zafina napisał(a):Samo posługiwanie się kartami to nie grzech, można ich używać do grania i wtedy to będzie rekreacja. Jeśli jednak przepowiada się z nich różne rzeczy czyli wróży to już jest grzech. Biblia mówi o tym wyraźnie=> wszelkie techniki wróżebne to grzech. Przez Google łatwo znaleźć cytaty biblijne traktujące o wróżbach.

Jeśli ktoś chce to na YouTube jest masa filmów Roberta Tekieli(ma wywiad nawet z Suligą), Piotra Gasa, Andrzeja Trojanowskiego o opętaniach i dręczeniach jakie doświadczają ludzie parający się wróżbiarstwem i magią.
Zafina z tym stwierdzeniem się nie zgodzę (podkreśliłam je w twojej wypowiedzi), wystarczy jak poczytasz sobie w tym wątku rozmowę Jednorożca LeCaro z Arturem na ten temat, to raz, a dwa, choć p. Suliga posiada ogromną wiedzę, na temat tarota, to dla mnie jego wywody na temat szatana i opętania, są nie do przyjęcia i z całym szacunkiem dla tego pana, ale chyba jakiegoś zaćmienia umysłu dostał... więc po co nadal aktywnie praktykuje z tarotem?
Proszę poczytaj sobie ten cały wątek, nie idź na łatwiznę, tłumaczyć drugi raz nie ma najmniejszego sensu ... opętanie przez szatana, diabła, czy co tam jeszcze nie ma nic wspólnego z tarotem i tak uważam. Rozmowa tutaj myślę, że całkowicie wyjaśnia takie artykuły i filmiki z yt, tym bardziej, że często te filmiki są tak montowane właśnie, aby odstraszać ludzi nie posiadających wiedzę o tarocie lub wierzących w przesądy o nim, a i o wiarygodność tych filmików, też jest często trudno (osoba, która je umieszcza jest pod jakimś nickiem). Dość obszerny tekst umieściłam również na mojej stronie w tym temacie, a link do niego już też podałam... więc jak cię interesuje ten temat, to zapraszam do lektury.

P.S. Twoje stwierdzenie cytuję:
"Samo posługiwanie się kartami to nie grzech, można ich używać do grania i wtedy to będzie rekreacja. Jeśli jednak przepowiada się z nich różne rzeczy czyli wróży to już jest grzech. Biblia mówi o tym wyraźnie=> wszelkie techniki wróżebne to grzech. Przez Google łatwo znaleźć cytaty biblijne traktujące o wróżbach."
Odbieram to jako hipokryzję, bo sama biblia właśnie wiele mówi o samym hazardzie i graniu w karty ... tego zakazuje ... (odbieram to jako hipokryzję, ok, ale nie myśl, że za taką osobę cię uważam, nie mi jest dane osądzać kogoś) Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości