Warsztat 122 - Zemsta
#10

Ślicznie Wam dziękuję za udział w warsztacie. Buźki Kwiatek Oklaski

Słowo się rzekło kobyłka u płotu (płota?) Oczko oto rozwiązanie warsztatu:

1. Zakład, do którego pojechaliśmy na prace społeczne to Mazowieckie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, czyli marka TARCZYN, w tamtych czasach produkowali różnego rodzaju napoje owocowe, soki, koncentrat pomidorowy, dżemy. Pracowaliśmy przy etykietowaniu słoików i butelek, które najpierw trzeba było umyć z resztek przetworów, a także przy sortowaniu puszek z koncentratem pomidorowym, spuchnięte (zbombażowane) trzeba było odrzucać. Oczko Praca prosta, trochę fizyczna, w sam raz dla nastolatków. Oczko

2. W jaki sposób moja koleżanka zemściła się na mnie za ostemplowanie jej twarzy znakiem jakości Q? Zapolowała na mnie ze słoikiem dżemu truskawkowego, dopadła, przewróciła i siedząc na mnie okrakiem wysmarowała mi dżemem twarz i usiłowała mnie nim nakarmić. Dzieła zemsty dopełniła w ten sposób, że po kryjomu wyciągnęła mi z torby mój ukochany notes i "nadziała" go kartka po kartce dżemem. Zorientowałam się dopiero w domu, że mam naleśnik zamiast kajetu. Ryczałam i zmywałam ten dżem, a potem obraziłam się na nią (na dłuższą chwilę Oczko).

Wasze odpowiedzi:

nastek96 napisał(a):Czym zajmował się warsztat, z czym była związana produkcja?
8 monet, 6 monet, 2 kielichów
Praca była długa, monotonna i fizyczna. Prace wykonywało się ręcznie. Myśle, że zajmował sie udzielaniem pomocy dla potrzebujących np: szyciem ubrań.
W jaki sposób zemściła sie na tobie?
Mag, 6 buław, Głupiec
Myśle, że poinformowała cie co ci za to zrobi. Udało jej sie skutecznie wcielić w życie swe plany. Były to jakieś lekkomyślne żarty.

Lady of Dreams napisał(a):1. Czym zajmował się ten zakład, z czym związana była produkcja?- Cesarz(-) Król Monet

Zakład był państwowy, finansowany przez budzet państwa. Produkowane tam rzeczy mogły podlegac obróbce cieplnej a więc pakowano tam do słoików jakies produkty żywnosciowe, wekowano je. Ogólnie produkcja żywności. Możliwe też , ze to był zakłąd ,w ktorym był piec czyli mogła to byc piekarnia, wytwórnia , przetwórnia, fabryka szkła, fabryka ozdób świątecznych, bombek , huta?

2. W jaki sposób zemściła się na mnie? Mała podpowiedź - miało to związek z rodzajem produkcji w tym zakładzie. Oczko

4 Mieczy(-)
Zamknęła Cie gdzies lub musiałas coś zjeść , co było ohydne, oznaczyła Cię czymś na czerwono?

MAG napisał(a):1. Czym zajmował się ten zakład, z czym związana była produkcja?
9 monet/ III Cesarzowa/ rycerz pałek
9 monet - tabletki, pojemniki z żywnością, talerze, koła, zegarki, piłki, farby, kosmetyki (cienie do powiek, kremy itp), książki, ulotki, wizytówki, reklamówki,
Cesarzowa - może to dotyczyć towarów kometycznych, higienicznych, zdrowia, kulinarii, a także kwiatów/ sadzonek/ cebul,
rycerz buław - pokazuje pracę fizyczną, przenoszenie z miejsca na miejsce, może pokazywać paczkowanie, głośność miejsca.

2. W jaki sposób zemściła się na mnie?
6 mieczy/ XVIII Księżyc/ II Kapłanka
Podała Ci złą godzinę zmiany. Może wkręciła Cie, że musisz przyjść na nockę... Oczko
Dałaś się wkręcić.

lune napisał(a):1. 5 pucharów, gwiazda, paz denarów. Coś co jest formą ozdoby, coś produkowane na skalę światową. Produkty które się odbijały, miały blask. Opakowania foliowe, lub jakieś elementy dekoracji.. albo butelki szklane.
2. 7 pucharow, kaplanka, 2 buałw. Zrobiła ukrytego psikusa. Działała z ukrycia, być może obserwowała zaistniałą sytuację. Czy to nie było związane z jakimś pożywieniem, napojem? Rotfl

Zwyciężczynią warsztatu ogłaszam Lady of Dreams, duże brawa Oklaski Kwiatek
a wyróżnienie przyznaję Lune. Oklaski Kwiatek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości