Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Tarot to talia kart z namalowanymi obrazkami. Często ma ciekawe symbole, ornamenty, jest bogata, piękna. Inne talie są skromne, minimalistyczne, surowe. Są talie droższe i tańsze, w różnych rozmiarach kart. Pochodzą z Europy, Azji, Ameryki. Są wzorowane na kulturach krajów z których pochodzą, na motywach baśni, nawet na filmach. Przeogromny wybór. To jednak tylko karty.. papier na którym są wydrukowane, farba jaką są namalowane obrazki.
Produkowane w drukarniach na masową skalę. Kupujemy talię , bierzemy ją w dłonie i dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa magia. Bo Tarot jest w nas, nie tylko w kartach. Mogę zadać kartom pytanie i uzyskać odpowiedź, która z jakiś powodów wydaje mi się niewłaściwa. Biorę inną talię i otrzymuję tę samą odpowiedź. Załóżmy że od magicznego świata dzielą nas masywne ozdobne drzwi. Zamek jest jeden a kluczy nieskończona ilość. Każdy klucz którym otworzymy drzwi do magicznego świata Tarota jest tym właściwym. Każda talia Tarota jest kluczem do tego zamka. We właściwych rękach każdym kluczem- talią możemy otworzyć drzwi do magicznego wymiaru.
Dlatego nie zgodzę się z Tobą Mikesz, że tylko jedna talia jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Każda na nie odpowie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości