Porządkowanie, układanie, przechowywanie kart
#43

Dziękuję, że zwróciłaś mi uwagę, LeCaro, postaram się w przyszłości budować swoje wypowiedzi w mniej kategorycznym tonie. Uśmiech Nie chciałam żeby to brzmiało tak, jakbym się naśmiewała z poglądów innych niż moje, ale przepraszam; czasami po prostu zbyt pewnie wyrażam swoje zdanie.

Pozwolę sobie jeszcze dodać parę słów; mam nadzieję, że nie wyjdzie tak samo, jak poprzednio...
Otóż w odniesieniu do tego, co napisałaś, ja bym powiedziała tak: często mamy jakieś wewnętrzne, głębsze uprzedzenia, o których nawet możemy nie wiedzieć, a ujawniają się w określonych sytuacjach. Bo może wcale sobie czegoś tam konkretnego nie ustaliliśmy/wmówiliśmy, ale mimo to gdzieś tam w nas leżą jednak pewne uprzedzenia- nieuświadomione nawet.
Mówi się, że żyjemy w hologramie, w iluzji. No a iluzje tworzy nasz umysł (uczestniczą tu m.in. poglądy, jakie się w nas kształtują). A więc to w nim leży źródło m.in. takich problemów- tak mogę to wyjaśnić.

Pisząc, że karty są tylko narzędziem, nie miałam na myśli tego, że nieważny jest nasz komfort podczas pracy z nimi; oczywiście, że jest ważny. W końcu gdy wybieramy sobie przedmioty, którymi będziemy się otaczać na co dzień, przedmioty codziennego użytku, również wybieramy kierując się naszym gustem i poczuciem komfortu. Tak jest ze wszystkim, z kartami nie inaczej. Żeby się już nie rozwlekać i nie robić długich "wykładów", napiszę tylko, że jeśli mamy talię, z którą nie układa nam się dobrze, z którą praca przynosi nam uczucie dyskomfortu, to w sumie nie powinniśmy się zmuszać do przełamania się i pracowania z taką talią- chyba że zmienimy swoje podejście odnośnie tego, dlaczego talia już nam nie chce służyć tak dobrze, jak dawniej. No a- tak tylko dodam- zamiast się takiej talii pozbywać, można wykorzystać ją w inny sposób, np. przy tworzeniu prac plastycznych, ozdabianiu zeszytów czy tym podobnych. Chyba że ktoś ma opory przed wykorzystaniem talii w taki sposób- wtedy, oczywiście, niech postąpi tak, jak uważa za słuszne, jak czuje, że będzie najlepiej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości