Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji

Luks napisał(a):Wszystko zależy od tego czy stosuje się karty odwrócone i jakie się ma do nich podejście. Tzn. niektórzy uważają, że karta odwrócona to przeciwieństwo pozycji prostej czyli np. 9 mieczy lub Wieża odwrócona to dobry znak; a niektórzy traktują te pozycje na zasadzie prosta - blaski, odwrócona - cienie.

Jeśli stosujemy tylko karty w pozycji prostej, możemy zarezerwować pozycję "pytaniową" dla takiego cienia np. "ostrzeżenie", "możliwe problemy", itp.

Poza tym tak jak pisał nastek, wszystko zalezy od tego jakie karty stoją w pobliżu, lub nawet całym rozkładzie. 10 kielichów otoczona mieczami może mieć negatywne znaczenie. Arkana wielkie z kolei przewyższają mocą Arkana Małe i tez mogą odwracać ich znaczenie. Warto też zwrócić uwagę na samo pytanie: Jeśli pytam o uczucia a wyskakują mi same denary, to nawet jeśli są to "przyjazne" karty, to zawsze brakuje tego emocjonalnego aspektu i nie mogę interpretować tego do końca pozytywnie.

Jeśli na pytanie wyciągamy tylko jedną kartę to interpretacja AM jest prosta. AW na ogół dają odpowiedź pozytywną, a sama karta pokazuje okoliczności. Np. czy coś się uda w okreslonym czasie - Księżyc - tak, wieczorową/nocną porą, jak będzie ciemno. Ale jeśli to wiekszy rozkład to znaczenie Księżyca przechodzi w raczej powątpiewanie, zwrócenie uwagi na możliwe złudzenia, iluzje i nadzieje bez pokrycia.

Uśmiech Uśmiech Uśmiech

I tutaj widzę naprawę wartościową odpowiedź na to zagadnienie ... jednak dla mnie karta XVIII Księżyc choć nie jest optymistyczną kartą, to jednak z pewnością nie jest tą negatywną. Nadałabym jej miano "Neutralnej" karty, ponieważ jest bardzo zmienną kartą, nadającą nastrój. AW na ogól dają tak samo odpowiedź prostą, to AM nadają charakter, okoliczności - np. mowa jest o 5 kielichów, która m.in.mówi o smutku, stracie i centralnie nawiązuje do karty XII Wisielec, jako niemożność znalezienia odpowiedniego wyjścia. Każda karta AM ma swoje odwołanie do AW ... Przy denarach z kolei 6 i 3 będzie rónież wskazywać na emocjonalną więź, która realizuje się materialnie ... To tylko takie moje dodatkowe spostrzeżenia Zawstydzony
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji - przez Gość - 02-12-2010, 00:22
RE: Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji - przez Barbara - 07-08-2017, 21:59
Dar do wróżenia. - przez calineczka2000 - 22-06-2017, 12:30
RE: Dar do wróżenia. - przez Mikesz - 23-06-2017, 13:10
RE: Dar do wróżenia. - przez calineczka2000 - 25-06-2017, 12:16



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości