Dosłowne czytanie kart
#21

(05-01-2018, 12:16)Iweta123 napisał(a):  Witam , 

mam takie pytanko Oczko czy często zdarza się Wam, że karty pokazują dosłownie zdarzenie, czynność , itp ?
 Mam ten komfort że dopiero się uczę i dopiero zaczynam się dogadywać z kartami ( niestety te które mi się podobają czyli Boski Tarot nie mówią do mnie dosłownie ale talia RWS dobitnie pokazuje co się dzieje za pomocą obrazów na karcie a nie jej znaczenia z opisu )

Powiem tak, ja jestem zaskoczona, bo teraz mam mętlik w głowie czy uczyć się dalej znaczenia poszczególnych kart czy po prostu rozkładać i mówić co widzę 

Iweta

Witaj.
Przez chwilkę przyglądałam się temu tematowi i z początku nie do końca wiedziałam o co chodzi ... ale ... 

Zadałaś pytanie cytuję: 
" czy często zdarza się Wam, że karty pokazują dosłownie zdarzenie, czynność , itp ?"
Odpowiedź moja jest : Tak, karty zawsze to pokazują, dzięki temu wiem co one chcą mi pokazać. 

To nie jest twój żaden komfort, który przez innych ma być odbierany jako luksusowy towar.

Fakt, weryfikacja osób początkujących jest % lepsza niż tych, którzy zajmują się wróżbami przez ileś lat.
 
Piszesz, że masz mętlik w głowie i nie wiesz czy uczyć się znaczenia poszczególnych kart, czy też po prostu rozkładać karty i mówić co w nich widzisz... no to po prostu rozłóż inne karty ... np. zwykłe karty do gry lub cygańskie albo jeszcze lepiej, zamiast kart żuć kośćmi, zacznij przewidywać po ilości mijających cię czerwonych aut lub kominiarzach (częstotliwość rzadsza, ale to też wróżba) 

Tarot - OK, a teraz odłóż na bok Arkana Wielkie, to zauważysz że masz w ręku zwykłe karty do gry od Asa do 2.... układałaś pasjansa kiedyś? na komputerach jest taka "apka"... Nawet 2 talie można użyć Oczko  

Arkana Wielkie to nie "obrazki" jakie widzisz w talii RWS, jest to symbol ... czy zaczynasz czuć i widzieć tą różnicę? 

Jeśli NIE poznasz znaczenia kart, jeśli NIE przyswoisz sobie pewne przesłania kart, jeśli NIE zamkniesz je w pewnych ramach, to działasz na własnych zasadach, na własnych warunkach. I kto ci broni??
 NIKT, też tak możesz, lecz miej też tego świadomość, że jeśli jednej karcie nie przypiszesz jakieś znaczenie, to ta karta NIE MA żadnej mocy sprawczej... jest niczym innym jak tylko tekturowym kartonikiem i absolutnie NIC ci nie pokaże...

 Aby coś, cokolwiek, jakaś rzecz, miała ci coś kiedykolwiek pokazać, to MUSI mieć jakieś przypisane dla siebie znaczenie. Znaczenie, które ktoś przypisał i je zweryfikował, znaczenie przez lata, ba nawet nie raz przez pokolenia sprawdzone i spełnia swoją rolę, a ty jedynie je przyjmujesz lub w pełni odrzucasz ... bo też tak możesz, masz do tego pełnie prawo, lecz jednocześnie musisz też być świadomą tego, że stosując swoje własne intuicyjne skojarzenia, one wcale nie muszą mieć przełożenia na rzeczywisty obraz, na realne życie, a jedynie najzwyczajniej w świecie naciągasz karty ... Z mojego doświadczenia jest to najczęstsze zjawisko wśród osób początkujących. 
 Potrzeba jest wielu lat i obiektywnych weryfikacji, aby móc stwierdzić, że wszystko inne jest błędem, a tylko moje własne intuicyjne prace są słuszne ... O ile ktoś może być cierpliwym, to zawsze jest deficyt na obiektywizm ...  

Zawsze możesz mówić co widzisz, co czujesz .... ale pozwól, że przytoczę ci jeden fragment ... 

" (...) ... Powietrze jest pełne oczu - mawiała jej szeptem matka, tarmosząc ją jak szmacianą lalkę przy każdym ubieraniu - Patrzą na ciebie. Rzuć tylko pytanie przed siebie, a duchy zaraz odpowiedzą. Trzeba jedynie umieć pytać. I znajdować odpowiedzi: w mleku, które wylało się w kształt litery samech, w odcisku kopyta końskiego w kształcie litery szin. Zbieraj znaki, to wkrótce przeczytasz całe zdanie. Co to za sztuka czytać z ksiąg napisanych przez człowieka, kiedy cały świat jest księgą pisaną przez Boga, także gliniana dróżka, która prowadzi nad rzekę. Przyjrzyj się jej. Także piórka gęsi, wyschnięte słoje drewna na deskach w płocie, pęknięcia gliny na ścianach domu - ta jest zupełnie jak jedna z liter: szin. Umiesz to, czytaj, Jento. (...) " ~~~~ "Księgi Jakubowe" autor Olga Tokarczuk

Zastanów się czy rzeczywiście chcesz zajmować się tarotem (z racji samego szacunku do tych kart, zapoznaj się ze znaczeniami przypisanymi do kart Tarot), być może masz talent do zupełnie innych rzeczy ... i rozwijaj je ... bez kart ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 05-01-2018, 12:16
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Elpis - 05-01-2018, 14:12
RE: Dosłowne czytanie kart - przez roxx20 - 24-01-2018, 19:02
RE: Dosłowne czytanie kart - przez ameners - 05-01-2018, 15:49
RE: Dosłowne czytanie kart - przez LeCaro - 05-01-2018, 19:42
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 06-01-2018, 13:23
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 25-01-2018, 09:14
RE: Dosłowne czytanie kart - przez LeCaro - 25-01-2018, 18:27
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Perełka - 25-01-2018, 18:38
RE: Dosłowne czytanie kart - przez LeCaro - 25-01-2018, 21:26
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 26-01-2018, 13:15
RE: Dosłowne czytanie kart - przez LeCaro - 26-01-2018, 22:18
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 26-01-2018, 22:32
RE: Dosłowne czytanie kart - przez LeCaro - 26-01-2018, 22:57
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 26-01-2018, 23:05
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Perełka - 26-01-2018, 23:50
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 26-01-2018, 23:58
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Perełka - 27-01-2018, 01:04
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 27-01-2018, 01:18
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Perełka - 27-01-2018, 02:53
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Barbara - 27-01-2018, 20:17
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 27-01-2018, 21:07
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 03-03-2018, 08:05
RE: Dosłowne czytanie kart - przez LeCaro - 04-03-2018, 02:53
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Mikesz - 04-03-2018, 09:20
RE: Dosłowne czytanie kart - przez Hazar - 04-03-2018, 10:02



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości