Religia a karty. Czy tarot to grzech?

Masz rację, źle się czuję z tym co wynikło teraz ... Cały dzień nie daje mi spokoju to co napisałam wcześniej i uważam, że powinnam szczerze przeprosić za mój niewyparzony pysk ... PRZEPRASZAM... mam nadzieję, że zostanie mi to też wybaczone skoro my wszyscy tutaj rozwijamy się duchowo ... 

A odnośnie Katolicyzmu już o tym i ja i inni dokładnie tutaj, w tym temacie pisaliśmy ... Proszę poczytaj to sobie ... może zmienisz zdanie ... 

Każdy katolik doskonale wie, że wiara chrześcijańska siłą rzeczy wywodzi się z judaizmu ... a dopiero w czasach chrystianizacji państw słowiańskich zaczęto pogan nawracać ... to właśnie w tym celu szczególnie potrzebne im było stosować to pierwsze przykazanie.
Próby przepowiadania przyszłości (wszelkimi sposobami), kontaktów ze zmarłymi czy czytania w myślach podejmowano już w odległej starożytności. Czarownicy, wróżbici i astrologowie występowali we wszystkich znanych kulturach starożytnych, gdzie pełnili często rolę kapłanów. Magia, w tym wróżbiarstwo, współistniała najczęściej z religią.

Bzdury piszesz, że to wiara katolicka zabrania używać Tarota, robi to instytucja - Kościół tego zabronił, a jest to kolosalna różnica.

To pierwsze przykazanie ustanowione w Dekalogu (Księga Wyjścia) i to tyle w tym temacie jeśli chodzi o Biblię, lecz problem w tym, że również interpretację nakazów Bożych można odnaleźć nie tylko w Piśmie Świętym, ale również w Katechizmie Kościoła Katolickiego, który został stworzony przez sam kościół na własne potrzeby.
Przykazanie pierwsze dotyczy się wiary w jednego Boga. Oczekuje on od ludzi, swoich wyznawców, iż w pełni oddadzą mu swoje serce i zaufanie, całkowicie zanurzą się w Jego łaskach. W praktyce oznacza się częścią wspólnoty kościoła, nie może oddawać czci innym bóstwom, wierzyć w nie, pragnąć zgłębiać ich tajemnic. W religii chrześcijańskiej Bóg jest jedyną światłością i nie istnieje nic poza Nim, w co ludzie mogliby wierzyć z większym zaangażowaniem. Dlatego też dając Mojżeszowi Dekalog, Pan zabronił posiadania jakiegokolwiek innego boga czy też bóstwa w swoim sercu. I tak właśnie NADAL jest w moim przypadku, Tarot nie jest dla mnie żadnym bóstwem ... 
Katechizm Kościoła Katolickiego poszerza jednak powszechne znaczenie pierwszego przykazania. Zawarte są w nim bowiem jeszcze inne informacje, którymi chrześcijanie powinni się kierować. Otóż twierdzi się, że Bóg zakazując wiary w innych bogów, miał na myśli również praktykowanie zabobonów (KKK, s. 2111). Za zabobon Kościół uważa pewien kult, wypaczenie religijne, które służyć ma wysławieniu Boga. Ma on jednak charakter magiczny, dlatego jest zakazany. 

Poza tym zakazane jest praktykowanie jakiejkolwiek formy wróżbiarstwa, które wiąże się z wysławianiem bożków. Wiara w jedynego, prawdziwego Boga nie wymaga żadnej magii, dlatego jest ona przez Kościół zakazana. Poza tym Pan potępia politeizm, czyli wielobóstwo. Jeśli wierzymy w Boga, to jest On jedyny, nikt poza Nim nie powinien nas duchowo inspirować.

Dodaj sobie jeszcze obrazek z Krzyżakami i stosy na których płonęły często niewinne kobiety w imię tego samego Boga ... 
Ludzie wówczas mieli zupełnie inny światopogląd niż my dziś go mamy ...  Niektóre techniki dywinacyjne mają wiele wspólnego z testami projekcyjnymi, jakie obecnie stosuje się we współczesnej psychologii. Czyli idąc twoim tokiem myślenia, psycholog też nie może być katolikiem? 

Karty Tarota NIE zastępują mi Boga, on nadal jest na pierwszym miejscu, w moim sercu i umyśle, a więc i też NIE złamałam pierwszego przykazania "Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną" ... Absolutnie NIKT nie ma prawa do tego, aby mnie odizolować i osądzać oraz twierdzić, że mam z tym problem i nazywać mnie hipokrytką. Przed lub w trakcie pracy z kartami nie muszę oddawać czci jakiemuś bóstwu ani nie stosuję jakiś magicznych praktyk... lecz i o tym też było pisane tutaj...  Myśli 

Możesz użyć innych argumentów, te były słabe i łatwo można je obalić .... 

A tutaj mała ciekawostka i o ile ze względów politycznych nie lubię p. Ogórek, to jednak w tym przypadku się z nią w pełni zgadzam ... 

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/d...99064.html
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości