Czy wróżący mają udane związki partnerskie?
#12

(20-06-2018, 05:40)Linari napisał(a):  Sugestia , że po tarota sięgają osoby mające kłopoty emocjonalne, też jest ciekawa. To tłumaczyłoby wiele.

 Linari ... a co niby tłumaczy? Co masz na myśli? 

Powiedziałaś, że statystyka nie kłamie i OK, ale to co mam rozumieć, że przeprowadziłaś swoje własne badania, aby móc poprzeć własną teorię? Eksperymenty psychologiczne, prowadzone na ludziach, wywołują wiele kontrowersji. Eksperymenty wykonuje się w celu potwierdzenia lub sfalsyfikowania określonej hipotezy. Klasyczny eksperyment świadomie ingeruje w naturę i polega na analizie skutków tej ingerencji. Ściśle zdefiniowanemu obiektowi dostarcza się bodźców, a następnie obserwuje się reakcję obiektu. Mam rozumieć, że tym swoim znajomym, już w ich dzieciństwie, włożyłaś karty do ręki i obserwowałaś obecne skutki stosowania tych kart, jaki mają one wpływ na życie codzienne i relacje z płcią przeciwną? Statystyka to nic innego obserwacja otaczającego nas świata. Statystyki są bardzo ważnym elementem w psychologii, pozwalają na nadanie sensu i interpretowaniu wielu informacji. Wydaje mi się, że ty raczej myślisz stereotypowo, skoro nie wiesz co oni robili ileś lat wcześniej, jedynie starasz się oceniać ich dzisiejszą sytuację.
Pozwól, że zacytuję tutaj Wikipedię:
"Stereotyp jest to nadmierne uogólnienie, generalizacja, schemat poznawczy, który przyjęty może być przez jednostkę w wyniku własnych obserwacji, przejmowania poglądów innych osób, wzorców przekazywanych przez społeczeństwo, może być także wynikiem procesów emocjonalnych (na przykład przeniesienia agresji). Stereotypy mogą być negatywne, neutralne lub pozytywne, chociaż najczęściej spotyka się wyobrażenia negatywne."
Twoje wypowiedzi są temu zjawisku bliskie, stereotypowemu myśleniu ... 
Stereotyp to fałszywe i niedostatecznie uzasadnione a dotyczące pewnej grupy osób (nadgeneralizacja) przekonanie zbiorowe, zwykle niewrażliwe na argumentację. Tworzenie stereotypów jest spontaniczną ludzką skłonnością, która ma na celu redukowanie nadmiaru informacji docierających ze świata. Stereotypy często oparte są na niepełnej wiedzy oraz fałszywych przekonaniach o świecie, utrwalone są przez tradycję i trudno podlegają zmianom, a w szczególności odrzuceniu. W przypadku pojawienia się faktów obalających stereotyp ludzie mają skłonność do traktowania go jako wyjątku – „wyjątek potwierdza regułę” lub do tworzenia subkategorii bez naruszenia kategorii podstawowej.

Dlatego jeszcze raz się zapytam... Linari ... a co niby tłumaczy? Co masz na myśli? 

Ja osobiście uważam, że wróżący mają taką samą szansę na udany związek jak każda inna osoba. Każdy płaci za swoje błędy, jest przyczyna i skutek i to absolutnie nie dotyczy się tylko osób wróżących, ale i całej reszty świata. Dzieci często nie widzą w sobie problemu i mówią "to nie ja, to on" ... ktoś dojrzały emocjonalnie powinien przede wszystkim brać odpowiedzialność za swoje problemy ...

p.s. Mam nadzieję, że dobrego użyłam zwrotu, jesteś kobietą ... jeśli nie, to najmocniej przepraszam ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Linari - 18-06-2018, 19:20
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Anja - 18-06-2018, 19:21
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez czarnula44 - 18-06-2018, 19:26
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Linari - 18-06-2018, 19:55
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez LeCaro - 18-06-2018, 21:28
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Linari - 19-06-2018, 07:19
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Zafina - 18-06-2018, 20:44
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez tarot55557 - 18-06-2018, 20:46
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Rudadama - 19-06-2018, 07:43
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez LeCaro - 20-06-2018, 01:08
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Linari - 20-06-2018, 05:40
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Barbara - 20-06-2018, 10:20
RE: Czy wróżący mają udane związki partnerskie? - przez Joana - 20-06-2018, 21:19



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości