Karty odwrócone
#50

Właśnie! Karty tarota mają blaski i cienie, nie ma kart odwróconych! Wszystkie są normalnie namalowane prawda? To wróżący je odwraca.
Napisałem parę słów o kartach odwróconych, artykuł był dłuższy, bo cytowałem w nim 4 sposoby odczytywania kart odwróconych z kwartalnika Tarocista. Ale nie można cytować!

Zwyczajne odwracanie znaczenia karty jest bardzo popularne, ale też najmniej sensowne. Że niby odwrócony Głupiec, to ma być mędrzec Myśli albo odwrócona Wieża zapowiada szczęśliwe zdarzenie Głupek To się nie trzyma kupy, po co wtedy byłyby jakiekolwiek negatywne karty ???
Wszystkie powinny być pozytywne, a odwrócone byłyby negatywne, ale tak nie jest. Poza tym nie da się nic sensownego wyczytać z odwróconego obrazka, wtedy już trzeba sięgać do intelektu, a to przeszkadza działaniu podświadomości. No, tu ma być współdziałanie podświadomości ze świadomością, ale sądzę że podświadomośc "nie rozumie" odwróconych alegorii. Nie pasuje mi odwrócony np. Wisielec. Obraz bez sensu, chociaż akurat był taki namalowany! W bardzo starej talii tarota.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości