#4

Witam Was ciepło Uśmiech
 
Chcę podzielić się z Wami czymś na co natknęłam się ostatnio szperając w internecie, coś co bardzo mnie zainspirowało. O filozofii huny słyszałam nieco wcześniej, jednak nie wgłębiałam się w temat. Jest to 7 zasad huny, tzw. "hawajski przepis na życie". Nie będę przytaczać całej historii i zarysu huny, tylko przejdę do konkretów Uśmiech 

1. IKE - Świat jest taki, jaki myślisz, że jest
Nasze myśli mają wpływ na naszą rzeczywistość, to one ją tworzą i wpływają na to co doświadczamy. Jest to dokładnie to, co znamy pod nazwą prawa przyciągania. Często swoimi myślami, sami serwujemy sobie przeróżne ograniczenia. Jeśli myślisz o nieszczęściu (skupiasz się na nim, nie zauważając niczego innego wokół), nie dziw się że do Ciebie przychodzi, ty go po prostu oczekujesz.

2. KALA - Nie ma żadnych ograniczeń
Ograniczenia istnieją jedynie w naszych umysłach. Jesteśmy uczeni, by wszystko racjonalizować, a tym czasem cuda dzieją się codziennie.

3. MAKIA- Energia podąża za uwagą
Jest to moc jaka tkwi w naszych umysłach. Jeśli poświęcamy myśli i energie danej idei, pozwalamy się jej rozwinąć i zaistnieć. Obojętnie czy jest ona dobra czy zła. Działa to także na odwrót. To czemu nie poświęcamy uwagi, słabnie i zamiera. Zatem pomyśl czemu poświęcać swoje myśli, komu dajesz energię - siłę.

4. MANAWA- Moment mocy jest teraz.
Jutro to legendarny dzień, wielkich planów o znanych - żadnych - skutkach. To teraz jest czas Twojego nowego życia, nie będzie lepszego momentu niż właśnie "teraz". Skupianie się na przeszłości i przeżywanie od nowa wszystkiego zabiera mnóstwo energii. Znów ciągłe pozostawanie w sferze marzeń na przyszłość, zabiera czas na ich realizacje. Ćwicz uważność i zakotwiczanie w teraźniejszości.

5. ALOHA - Miłość jest po to, by przynosiła szczęście.
Nie wiąż miłości z ciągłymi oczekiwaniami. Aloha oznacza "być z kimś tu i teraz i być szczęśliwym". To radość z doświadczenia siebie nawzajem, to obecność - tak ciężko jej doświadczyć w dzisiejszych czasach, gdy każdy zagląda w ekrany...To życie bez oceniania, bez niespełnionych oczekiwań, bez pretensji, bez lęków. To także poczucie, że w samotności jesteśmy częścią wszystkiego, każdy z nas. Nie ma ludzi gorszych i lepszych, gdyby każdy to pojmował, życie byłoby utopią...

6. MANA - Cała moc pochodzi z naszego wnętrza.
Siła tkwi w nas, jesteśmy pełni potencjału i możliwości. Nie szukajmy ich w innych ludziach. Nie szukajmy miłości, aprobaty. Nikt nie otoczy nas opieką, na początku ta myśl jest napełniona lękiem ale ma to ogromny sens. Życie jest piękne, gdy nie tracimy energii na pchanie ludzi do przodu, a dzielenie się sobą.

7. PONO - Skuteczność/rezultat jest miarą prawdy,
Jeśli zamierzasz osiągnąć cel, musisz wybrać środek do jego zrealizowania. Możliwości jest wiele, nie każda właściwa. Nie sugeruj się tym co mówią inni, tym co jest modne. Jeśli czujesz, że idzie dobrze, trzymaj się tego.


znalezione: https://www.lessfear.pl/2015/04/jak-zyc-...-huny.html
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
7 zasad huny - przez vil_lemo - 06-05-2019, 19:50



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości