Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

aqua&fire' napisał(a):Aur Ganuz a dlaczego ta karta ( 2 ) w twoim założeniu graficznym ma tyle koloru pomarańczowego ?

Aaa, w tym cały wic. W Golden Dawn używa się tzw. "flashing colours" ('błyskowych kolorów' ?), czyli po prostu kolorów komplementarnych. Jako, że w skali króla kolor przypisany do Kapłanki to niebieski (a dokładniej blado srebrzysto-niebieski), pomarańczowy używany jest jako kolor 'fleszujący'. Tradycyjnie kolory te znajdowano malując kolor podstawowy na dużej, białej kartce papieru, wpatrując się w go, po czym przenosząc wzrok na pustą kartkę papieru. Przed oczami pojawiał się właśnie kolor komplementarny, do którego następnie dobierało się farbę.

Technikę tą stosuje się z kilku powodów. Najważniejsze z nich to fakt, że kolor podstawowy (w tym przypadku niebieski) 'uruchamia' aktywną energię karty (żywiołu, planety, znaku zodiaku), a kolor komplementarny jej pasywną energię. Dzięki temu dochodzi do synchronizacji tej spolaryzowanej energii.
Synchronizacja jest tu właśnie kolejnym powodem - kolory komplementarne mają oddziaływac na mózg podobnie do efektu dudnienia różnicowego - kiedy każde ucho odbiera inną częstotliwość i mózg, łącząc te dwie częstotliwości tworzy trzecią (która normalnie jest fizycznie niemożliwa do usłyszenia przez ucho). Oczywiście mechanizm działania jest tu zupełnie inny.
No i trzeci powód - właściwe użycie kolorów 'fleszujących' prowadzi do lekkiej dezorientacji i/lub zawrotów głowy. Efektem jest niemożliwość pełnej koncentracji, małe zakrzywienia wizji peryferyjnej, i inne wizualne aberracje. Dlatego też nawiązanie Eremity do 'koksu' i moja odpowiedź, że o to chodzi Oczko Założenie jest takie, że dzięki tej wizualnej dezorientacji możliwe jest uruchomienie tzw. 'widzenia astralnego'.

W moim przypadku nie bez znaczenia jest fakt, że mam dziwną odmianę astygmatyzu, która powoduje, że niektóre płaskie powierzchnie widzę w 3D. Tak więc moje wrażenia mogą byc nieco inne od 'normalnych'.

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości