Pozytywne strony negatywnych kart
#23

(05-12-2013, 09:37)ma_ewa01 napisał(a):  Chciałabym w tym wątku zgromadzić pozytywne informacje o kartach zwyczajowo  uznawanych za negatywne, np Diabeł, 10 mieczy, 9 mieczy, 3 miecze itp, ale i tych nijakich  jak np 4 kielichy, 5 den itp z których trudno coś pozytywnego wyczytać.

Najpierw dodam swoją refleksję na temat bardzo negatywnej dla mnie 5 mieczy: gdybym była np. sportowcem pracującym od wczesnych lat na swój przyszły sukces i przeciwnicy miejący za sobą nie mniej wyrzeczeń, nie mieli by ze mną większych szans, to chciała bym widzieć tę kartę często, jako właśnie ten pozytyw dla mnie. Jednak każdy medal ma dwie strony (jak moim zdaniem każda negatywna karta jakiś pozytyw) i negatywne skutki (na gruncie zdrowotnym i osobistym) zwycięzców nie omijają. Jakie widzę jeszcze pozytywy w tej karcie? Chyba głównie przestrogi, jak "nie chwal dnia przed zachodem słońca", "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe", oraz "mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Spotkałam się z lekkim odbiorem tej karty i przypuszczam, że wynikało to z postawy pt. "deszcz pada", gdy ktoś na nas plunął, choć taka postawa może pomóc nie przejmować się za bardzo manifestacją tej karty, taką manifestacją w postaci czasem zwyczajnego poniżenia. Jak dla mnie karta zgaga, poniżenie i kac moralny, ale wątek jest o pozytywach kart negatywnych, więc 5 mieczy przedstawia mi np. osobę nadzwyczajnie utalentowaną wokalnie, dosłownie solistka/solista operowy, oraz osoby niezwykle kreatywne, potrafiące "wyżyć" się w tworzeniu. Dodatkowo chwile życiowych kryzysów, osobistych załamań są np. dla pisarzy, autorów tekstów, czy malarzy, czasem paradoksalnie nie okresami twórczej posuchy, a najbardziej płodnymi właśnie pod względem twórczym.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości