Cynkit/Zincite
#7

       
       
Estetyczne cynkity są jednym z cudów natury:
Ładne kryształy i skupiska kryształów cynkitu we wszystkich kolorach występujące jako minerał wtórny ze Śląska, są unikalną próbką naturalnego zjawiska krystalizacji kopalni cynku.
Jego krystalizacji nie dokonali ludzie. 
Było to spowodowane zaskakującym i rzadkim wydarzeniem zwanym „sublimacją”, co oznacza, że kryształy powstały w wyniku bezpośredniej transformacji z bardzo niskiego stanu bytu (gaz, ogień) do bardzo wysokich (kryształy) nie przechodzących poziomów pomiędzy nimi (jak ciecz stan elementu). 
W ostatnim stuleciu rzadko występował naturalny produkt uboczny przetwarzania cynku.
Źródłem tego piękna jest Śląsk
Ze względu na rzadki rodzaj krystalizacji („sublimacja”) i rzadkość cynkity są bardzo pożądane przez muzea minerałów.

Cynkit nie jest minerałem z jednego miejsca. 
Występowania: kopalnie Sterling Hill i Franklin, New Jersey, USA .
[attachment=29621][attachment=29620]
[attachment=29626]
Cynkit j o oryginalnym cętkowanym kolorze jest zwykle znajdowanym w New Jersey w USA. 
Cynkit ma swoją nazwę ze względu na obecność cynku w kompozycji. 
W ultrafiolecie Cynkit może fluoryzować w kolorze pomarańczowym.
Magiczne właściwości Cynkitu: nasycenie i zagęszczenie energii zubożone przez praktyki o wysokiej częstotliwości. 
Przywracanie komunikacji z Ziemią jako źródłem energii witalnej. 
Harmonizacja i przywrócenie normalnych połączeń dolnych czakr, od muladhary do manipury. 
Przyczynia się do optymizmu i znalezienia optymalnych rozwiązań w trudnych sytuacjach życiowych, zwłaszcza związanych ze zdrowiem i relacjami osobistymi.
źródło
źródło
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości