Diamond
#8

   
Szczegóły : Diament (diament szlifowany o masie 3,31 karata, cięty kompleksowo żółto-zielony kompleks).
Lokalizacja pochodzenia : Kopalnia Orapa, na południe od Równin Solnych Makgadikgadi, Botswana.

źródło

Historia Diamentów
Historia Diamentów pochodzi z Indii, tam właśnie w rzece Hongkong znaleziono Diamenty, choć dokładna data odkrycia nie jest znana.
Pisemna wzmianka o Diamentach w sanskrycie pochodzi z IV wieku pne. 
Książka mówi, że Diamenty były już sprzedawane w Indiach w tym czasie. 
Wielu bogatych ludzi miało wtedy zaszczyt utrzymać Diamenty w domu, były używane nie tylko przez piękno i niezwykłe właściwości, ale także jako talizman symbolizujący prawdziwe męskie cechy - odwagę, odwagę. 

W starożytnym Egipcie uważano, że Diamenty posiadają niezwykłą moc mistyczną, a jeśli nosisz diamenty na czterech palcach, nazywano je vena amoris - rytuałem, który powinien wywołać miłość, uczynić ją wieczną. 
Historia Diamentów w Europie zaczyna się od Aleksandra Macedońskiego. 
Od początku wszyscy uważali na cenne znalezisko, a następnie zaczęli przypisywać kamieniom właściwości lecznicze. 
Były nawet legendy ze wspaniałymi treściami. 
Ludzie wierzyli, że Diamenty naprawdę strzegą prawdziwych węży. 
W starożytnej Grecji Diamenty były nieco innymi wierzeniami - uważano je za łzy bogów. 
W Rzymie pierwszy szorstki Diament pojawił się w ciągu około 1-3 wieków. 

Jeśli przyjrzymy się opisom podróży Marco Polo w XIII wieku, to wśród zapisów znajdzie się nawet Ormui, główny rynek Diamentów w Persji. 
W XIII wieku Wenecja była jednym z centrów rynku Diamentów - większość głównych miast Europy miała poważne stosunki handlowe z Wenecją. 
Historia znalezienia Diamentu w Południowej Afryce ma interesujący element. 
W 1866 roku podróżnicy spotkali dziecko na brzegu rzeki bawiąc się kamieniami o różnych kolorach, jedna z tych zabawek okazała się Diamentem. 
Genialny, który wtedy nazywał się „Eureka”. 
Dziś afrykańskie Diamenty są bardzo popularne na świecie. 

Jeśli chodzi o słowo „diament” - jest pochodzenia francuskiego - genialne, jubilerzy nazywają to słowo szlifowanymi i ciętymi Diamentami. 
Pod koniec XIV wieku na tym rynku nie było znaczących zmian, a Antwerpia stała się centrum handlu Diamentami. 
W XV wieku Diament staje się indywidualnym symbolem miłości, oznacza jedność, a na koniec XV wiek rozpoczął tradycję dawania Diamentów, która trwa do dziś. 

W 1477 r. Miał miejsce pierwszy dar Diamentu - Maksymilian Rakuski przedstawił małżeński pierścień Marii Burgundii. 
Od tego czasu tradycja została przyjęta przez wszystkie arystokratyczne rodziny, przemysłowców, a w przyszłości zwykłych obywateli. 
W XVI wieku handlem Diamentami rządzili portugalscy Żydzi i kupcy z Włoch.
W XVII wieku Diamenty zaczyna się polerować i nadawać im różne kształty: owalne, kropelki, markizy. 
Rzemieślnicy pracujący przy obróbce Diamentów mieszkali w Antwerpii, a ich warsztaty znajdowały się w wysokich budynkach. 

W XVIII wieku zapasy Diamentów w Indiach skończyły się, ale utworzenie depozytu w Brazylii oznacza, że Antwerpia rozkwita ponownie. 
W drugiej połowie XIX wieku przeprowadzono liczne eksperymenty z przetwarzaniem Diamentów, w wyniku czego amerykański naukowiec Henry Morse po raz pierwszy stał się Diamentowym szlifem. 
Proces ten został ulepszony w 1919 roku przez Marcellusa Tolkovsky'ego, ponadto udało mu się obliczyć cały proces matematycznie. 
Oczywiście, po raz pierwszy polerowanie Diamentów rozpoczęło się w Indiach, jednak proces ten był niedoskonały - Diament odłupano na górze, a wokół takiego kamienia miało 8 regularnych kształtów twarzy - ośmiościan. 
W przypadku szlifowania szczytowego technologia ta powstała w Brugii. 

W Amsterdamie po raz pierwszy zastosowano technologię „szlifowania platformy”, a w przyszłości technologia jest stale modyfikowana, więc pojawiło się cięcie „Mazarin”. 
Doskonała technologia została opracowana w 1600 roku w Paryżu - „pełne cięcie”, to wynik pojawienia się coraz to nowych form. 
W 1871 r. W braci De Beers, którzy pracowali jako rolnicy w Kimberley, poszukiwacze Diamentów z Holandii zaakceptowali zgodę na poszukiwanie Diamentów na ziemi. 
W wyniku badań okazało się, że w tym obszarze występują złoża Diamentów.
W rezultacie gospodarstwo zostało dosłownie zajęte przez poszukiwaczy Diamentów. 

Po takim wydarzeniu bracia musieli sprzedać swoje gospodarstwo i przenieść się w inne miejsce. 
Wśród poszukiwaczy bogactwa byli jedni z najbardziej ambitnych, pochodzący z Anglii- to Cecil Rose i bracia Harry i Barney Bornat. 
Bracia aktywnie opanowali terytorium i w rezultacie stali się właścicielami całej doliny Diamentów w Kimberley. 
W 1888 r. założyli firmę De Beers, która skonsolidowała Mines Limited, która dziś jest praktycznie monopolistą na rynku sprzedaży i przetwarzania Diamentów. 
W 1888 r. założyli spółkę joint venture De Beers skonsolidowaną Mines Limited, która dziś zajmuje ważne miejsce w handlu Diamentami, znana jest w Rosji, USA, Kanadzie, Meksyku, Kubie, Dominikanie, Brazylii, krajach europejskich i europejskich (Bułgaria, Wielka Brytania), Hiszpania, Niemcy, Grecja, Włochy, Polska, Francja, Chorwacja, Czechy, Czarnogóra, Austria i Szwajcaria), a także w Azji (Australia, Indie, Tajlandia, Singapur, Wietnam, Indonezja, Malezja, Filipiny, Iran, Chiny) Izrael, kraje afrykańskie (Tunezja, Egipt, Libia), stan region Kaukazu (Osetia Południowa, Abchazja, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja), Turcja, kraje regionu bałtyckiego (Estonia, Łotwa, Estonia, Finlandia), Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan ,Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan), regiony Rosji (Moskwa, Petersburg, Dagestan Federacji Rosyjskiej, Ignuszetia, Czeczenia Federacji Rosyjskiej, Osetia Północna). 

Dziś De Beers to ogromna korporacja, składająca się z wielu spółek zależnych, między którymi istnieje wyraźna hierarchia - niektóre firmy zajmują się wyłącznie zakupem surowców, inne przetwarzaniem, a trzecie sprzedażą.
Obecnie firma ta może pochwalić się długoterminowymi kontraktami na zakup Diamentów. 
Ponadto w 1300 międzynarodowych firmach De Beers ma swój niewielki udział. 
W 2001 r. Nastąpił szczyt monopolu firmy - mógł kontrolować cały rynek, w tym Rosję, firmę ALROSA.
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=75737]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości