Entliczek petliczek Miriamkowy Pamietniczek

... oczywiście jestem spóźniona, bo pochłonęło mnie czytanie postów w pogaduchach przy kominku Bezradny , a tu również tyle się dzieje... czasem żałuję, że już nie jestem na jakiejś emeryturce Rotfl

... pozwolę sobie nieśmiało przytoczyć moja interpretację, bardziej po to, zebyście mnie wyprostowali Oczko

I Sygnifikator(Tym teraz jestem)-Cesarz
Jesteś osobą odpowiedzialną, zdyscyplinowaną i wytrwałą. To, co zaplanowałaś realizujesz nie bacząc na wyrzeczenia i wysiłek jaki w to wkładasz.

1.Jakie negatywne wzorce rodziców wnoszę do swego życia-4 mieczy
Rezygnacja z własnych ideałów w imię „wyższych wartości”, uciekanie we własny świat, pozostawanie w związku, który zubaża w imię wyższych wartości… brak okazywania uczuć

2.W czym objawia się głęboki żal do rodzica płci przeciwnej-Królowa Denarów
Może chodzi o oziębłość, brak okazywania uczuć, nadmierną surowość, nieustępliwość…
Może też chodzić o niewierność… zdradę?? Może sugerować brak poczucia bezpieczeństwa, miłości…

3.Co sprawia, ze mam w sobie odczucie braku wybaczenia mu, lub innej bliskiej osobie?-Paź denarów
Może to, że zostałaś pozbawiona złudzeń, odarta z marzeń… może podejmowałaś wiele starań aby wzbudzić zainteresowanie rodzica, a to wszystko spotykało się z obojętnością, nieprzystępnością, może nawet obwiniano Cię za sytuacje na które nie miałaś wpływu zręcznie manipulując twoimi uczuciami w stylu „gdybyś tylko zrobiła to i to, to na pewno…”

4.Co sprawia, ze nie potrafię wybaczyć samemu sobie?-7 kielichów (o)
Może to być rozczarowanie sobą „tą z dzieciństwa”, która nie potrafiła zdobyć zainteresowania rodzica, nie potrafiła spełnić ich wymagań… może to ciągłe udowadnianie sobie, że jestem do „niczego” poprzez stawianie sobie celów zbyt wygórowanych w danej chwili, aby nie można było ich osiągnąć, aby potwierdzić ten podświadomy obraz siebie z dzieciństwa??

5.Co tłumię w sobie?-3 denarów
Może to, że wiele w życiu poświęciłaś, zrezygnowałaś z własnych ambicji, aspiracji w imię „tak należy” dla dobra rodziny, może żal, że utraciłaś szansę samorealizacji, zaprzepaściłaś szansę na sukces i uznanie…

6.Co wywołuje moje napięcia emocjonalne?- Słońce(o)
Myślę że nie lubisz być oceniana, krytykowana, wyśmiewana… sama myśl o tym może wywoływać spadek samooceny, samoakceptacji…

7.Przed czym uciekam, krzyczę by zostawić mnie w spokoju?- Król denarów
Uciekasz przed pesymistami i nudziarzami… męczą Cię ludzie tępi i skąpi u których widzisz się chęć wybicia cudzym kosztem…

8.Co mogę zrobić, by znów zacząć cieszyć się życiem( dopuść do głosu swoje uczucia)?- 3 mieczy.
Myślę, że napisanie pamiętnika odsłaniającego bolesną prawdę o własnym lęku związanym z odrzuceniem zepchniętym w głąb podświadomości … opisanie własnych słabości i ograniczeń tych rzeczywistych i wyimaginowanych… wydobycie zakopanych marzeń i pragnień… akceptacja swojej przeszłości i teraźniejszości z odcięciem tego, co jest zbędnym balastem … przelanie na papier uczuć, które skrywasz w sobie mogą Ci pomóc oczyścić obszar pod nowe doświadczenia…

Pozdrawiam Miruś Buźki świetny rozład... sobie też zrobię Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości