#16

TIWAZ jest pierwszą Runą z Aett Tyra, otwiera nowy cykl na ścieżce duchowej inicjacji.
Uczy nas cnót niezbędnych do powodzenia naszych poszukiwań i uczy nas, że będziemy musieli ponosić ofiary.
TIWAZ ostrzega nas również, że trafienie w niewłaściwy cel byłoby fatalne.

Pozytywne znaczenia: Wytrwałość, oddanie słusznej sprawie, lojalność, nadzieja, triumf nad prawdą i sprawiedliwością.
Negatywne znaczenia: niesprawiedliwość, nieodpowiedzialność, zdrada

Symbolika znaczenie wróżbiarskie
TIWAZ jest Runą Tyra, jednorękiego boga, boga wojny i sprawiedliwości
Ucieleśnia także poświęcenie, ponieważ Tyr poświęcił rękę, aby opanować wilka Fenrira.
Jako pierwsza Runa Aetta Tyra, TIWAZ jest zaproszeniem do walki, wywyższa cechy dobrego wojownika: poświęcenie, lojalność, poczucie poświęcenia, odwagę, uczciwość
Konieczne jest, aby wojownik poświęcił się dla słusznej przyczyny i nie gubi się w niepotrzebnych zmaganiach, musi zawsze zachować czystość swoich intencji i nie tracić z oczu głębokiego sensu swoich działań.

Bitwa, którą trzeba stoczyć, ma oczywiście charakter duchowy, jest poszukiwaniem ostatecznej prawdy.
To poszukiwanie obejmuje ofiary, tak jak bóg Tyr złożył rękę, po drodze będziemy musieli zrezygnować z elementów naszej indywidualności, które wydają się nam niezbędne.
W TIWAZ widzimy symbolikę strzały: wskazuje ona w górę, w kierunku wyższych płaszczyzn i musimy uważać, aby nie trafić w niewłaściwy cel, ponieważ źle skierowana strzała zwróci się przeciwko strzelcowi.
TIWAZ zachęca nas do właściwego dążenia, a nie do błądzenia przez podążanie złą ścieżką.

Pytanie, które zadaje nam TIWAZ: czy jestem pewien, że cel, który sobie wyznaczyłem, jest słuszny, czy też zbłądziłem?
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości