Wróżby i "Freudowskie pomyłki"
#9

Helge napisał(a):to co napisała Ma_Ewa jest bardzo trafne Rotfl ale czasem jak podświadomość daje znać, a ja do końca nie wiem o co jej chodzi? albo co gorzej, nie posłucham się?
to tak jak w wierszu Mickiewicza (który co prawda był o czym innym, ale też pasuje):
"Słuchaj, dzieweczko!
- Ona nie słucha -"
Dzięki Helge za Link Buziak
Podświadomość to ogromna kufer do której wkładamy doświadczenie z całego naszego życia. Na podstawie tych doświadczeń wytworzyliśmy u siebie zachowania , automatyczne reakcje nie tylko na poznane , ale i kojarzone sytuacje.
Na tej podstawie wysuwamy wnioski , po to by zdefiniować nasze reakcje , których niejednokrotnie sobie nie uświadamiamy .
Dlaczego nie słuchamy ? Pewnie dlatego , że nie mamy czasu wsłuchiwać się w nią. Jesteśmy nie uważni, odsuwamy od siebie , jako niedorzeczność. Może dlatego też , ze przez całe życie jesteśmy programowani przez innych , którzy nas niejednokrotnie ograniczają, hamują i powodują , ze przestajemy słyszeć naszego Anioła Stróża. Możemy rozwijać ja poprzez medytacje , no i oczywiście poprzez prace z Kartami Tarota Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości