Karty odwrócone
#76

Gośka napisał(a):Tak dla wyjaśnienia: odwrócony Głupiec może sugerować (między innymi) skrajną głupotę i naiwność, upośledzenie, problemy z dzieckiem, ekstrawagancję i działanie na pokaz, prosty - prostoduszność, niedojrzałość, ufność, początek czegoś nowego, niefrasobliwość.
Jak wiadomo Wieża w pozycji prostej często wskazuje: rozpad struktur, gwałtowne wydarzenia, ale także dom i wyprowadzkę. Odwrócona może sugerować ratowanie się "na siłę" czyli przedłużanie procesu rozpadu, brak możliwości przeprowadzki, kłopoty z domem.
Jeśli na pozycji "jakie obawy ma pytający" pojawi się Słońce w pozycji prostej, osoba stosująca karty proste i odwrócone najprawdopodobniej odczyta to jako strach przed znalezieniem się w centrum uwagi, byciem "na świeczniku", także przed tym, że coś wyjdzie na światło dzienne.
Jeśli karta prosta pojawi się na pozycji "problem" będzie nim jej znaczenie w pozycji prostej, przy karcie odwróconej będzie na odwrót.
Gosiu, to samo można odczytać z blasków i cieni kart, które ja stosuję. Jak ktos chce odwracać karty tarota, to niech odwraca skoro tak mu lepiej, ale odwracanie znaczeń, to już wg mnie pomyłka Głupek

Zobacz że wyżej nie odwróciłaś znaczenia ani Głupca, ani Wieży Ok Odwracając kartę i znaczenie naelżałoby mówić o mądrości i roztropności Głupca i nagłym szczęściu Wieży. Nie wiem czy czytałaś artykuł w kwartalniku Tarocista 2(2) 2009 gdzie wymienione sa 4 sposoby odczytywania kart odwróconych i są tacy, którzy właśnie odwracają znaczenie karty, całkowicie jej energię Głupek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości