#37

https://static.wixstatic.com/media/bf430...f~mv2.webp
Artystyczne wykonanie Tyra i Fenrira autorstwa szwedzkiego ilustratora bajek Johna Bauera

Reflections on ODALA
„ODALA" - Runa oznaczająca dziedzictwo i ojczyznę, a głębiej, ooorlog.
Ironia polegająca na tym, że ta Runa z I wieku p.n.e. została przywłaszczona przez neonazistów, polega na tym, że w ich rękach działa bardziej jak przekleństwo.
Maszerują wokół, używając go do nienawiści i zatruwania swojego dziennika. - Kari Tauring

Prawdę mówiąc, ciągnięcie tej Runy było dla mnie ironiczne.
Przez weekend czytałem gorącą dyskusję na temat tego, czy można bezpiecznie używać Runy w projektach i biżuterii, bez ryzyka, że zostanie uznana za alternatywną lub nazistę.
Pomyślałem sobie: „no cóż… jestem pewna, że mam czas na podjęcie decyzji, jak konkretnie chcę się z tym uporać. 
Przecież nie mam zamiaru jutro go ciągnąć”.

Czy nie jest tak, że kiedy trzymasz coś w swojej podświadomości, ma to tendencję do pojawiania się? 
I tak właśnie się stało. 
Skontaktowałem się z moją nauczycielką, Kari Tauring, pod którą przez wiele lat studiowałam Runy. 
Kari ma regularne doświadczenie w nawigowaniu w tych rozmowach i przypomniała mi, żebym zajrzał do dziennika.

Kiedy ciągnę ODALA, właśnie o tym myślę. 
Mój ooorlog - nić, która łączy mnie z rodziną, zarówno biologiczną, jak i adoptowaną, sięgającą wieków wstecz. 
Mam nordicoorlog, amerykańskioorlog, queeroorlog - wszystkie te gałęzie informują, kim jestem i jakie wzorce kształtują moje życiowe doświadczenia.

Dziś ze wszystkich dni, w Dzień Ludów Rdzennych, przypomina mi się dług w moim dzienniku - bo to jest część ODALA. 
Dług, który nosimy jako nordyccy potomkowie. 
Działania naszych przodków nie są po prostu statyczne w historii, pozostają z nami, ale w perspektywie nordyckiej są żywymi koncepcjami, które wymagają Gifu – wzajemności.

ODALA to coś więcej. 
Obraz zawarty w poście to artystyczne wykonanie Tyra i Fenrira autorstwa szwedzkiego ilustratora bajek Johna Bauera. 
Kiedy myślę o tym, co to znaczy zapłacić dług za dług, który istnieje w moim dzienniku, myślę o Tyrze.

Norski bóg Loki miał troje dzieci z olbrzymką Angrbodą - tą, która wróży udrękę. 
Pierwszym był wąż Jormungand, drugim bogini korytarzy śmierci Hel, a trzecim wilk Fenrir. 
Będą działać przeciwko bogom podczas Ragnaroku, więc zostało to przepowiedziane. 
Jormungand zabije Thora, Hel zatrzyma boga Baldura w swoich komnatach, a Fenrir pożre Odyna, wodza panujących Asów.

I tak wielki wąż został wrzucony do oceanu, aby otoczyć Midgard. 
Hel została w swoim podziemnym domu. 
Jednak Aesirowie byli przerażeni przerażającym Fenrirem, sami wychowali go jako szczenię w Asgardzie. 
Tylko Tyr, nieskazitelny bóg prawa, honoru i sprawiedliwości, ośmiela się zbliżyć do bestii, aby go nakarmić.


Szybko dorósł, a bogowie wiedzieli, że jeśli pozwoli mu się swobodnie wędrować, dokona spustoszenia na świecie. Powiedzieli wilkowi, że łańcuchy będą jedynie sprawdzianem jego siły, więc zgodził się.
Jednak za każdym razem, gdy go przykuwał, był w stanie się uwolnić. 
Wezwali więc krasnoludy do wykucia nierozerwalnych łańcuchów, najsilniejszych we wszechświecie - utkanych z kocich kroków, kobiecej brody, korzeni góry, oddechu ryby i śliny ptaka. 
Wszystkie rzeczy, które nie powinny istnieć.

Wilk był nieufny, gdy przedstawiono mu nowe, niesamowicie lekkie łańcuchy. 
Nie chciał być przykuty łańcuchami, chyba że bóg włożyłby mu rękę w usta w dobrej wierze. 
Tyr był jedynym bogiem, który się zgodził. 
I oczywiście stracił rękę, kiedy Fenrir zdał sobie sprawę, że łańcuchy są nie do zerwania.
 Fenrira zabrano na samotny głaz, przykuto łańcuchem z otwartymi ustami, az jego ust wypłynęła rzeka śliny zwana Ván, Oczekiwanie.

ODALA przypomina, że niespłacone długi to długi, które wciąż mamy. 
Że podejmowane przez nas działania to takie, które odbijają się echem w naszym dzienniku. 
Dziennik jest czasami określany jako nitka przędziona. 
Z biegiem czasu są części, które są postrzępione i są części, które są delikatne.

Trenowałam z Kari, szkoliłam się na völvę –  niosąca przepowiednie z nordyckiego świata magii. W tej pracy moim głównym celem było delikatne "obrabianie" siebie. 
Uzdrawiając siebie, lepiej będę się nadawać do wspierania uzdrawiania innych z dobrymi granicami i nieskazitelnością.

Stojąc w zgodzie z naturą i przeszłością, mam nadzieję na bycie świadkiem przyszłości, która jest wynikiem świata oologów, które miały okazję zostać uzdrowione. 
Ale czy może się to zdarzyć przez bezczynność? 
Do tej pory tak się nie stało, więc po co myśleć, że bezczynność zadziała w przyszłości?
https://www.needfirewellness.com//post/r...-on-othala
Polecam, warto poczytać, zastanowić się nad własnymi refleksjami co do Runy ODALA
Runa ODALA nie jest łatwą Runa, ma wiele opcji...ale warto korzystać z jej energii w naszym życiu (oczywiście jeśli jest taka potrzeba)
Ale jak ze wszystkim...aby korzystać, trzeba mieć wiedzę...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości