Pytania o bardzo odległą przeszłość, poprzedniej epoki...
#9

Krystyno, tak, wiem że chodziło raczej o to co nieznane. Metodę wróżenia w sprawie faktów już historykom znanych zaproponowałam Nastkowi na początek jako sprawdzenie, czy karty są mu w stanie w ogóle takie rzeczy pokazać i jaka jest tu trafność wróżb, jak wygląda interpretacja podobnych spraw. I właśnie chodzi tu o sytuację, gdy są to szczegóły historyczne wróżącemu nieznane, ale jednocześnie takie które można potem sprawdzić.

Myślę że to może być fajna zabawa i przyjemne z pożytecznym - np. zainteresuje mnie jakaś postać historyczna, to kładę na nią karty a potem sprawdzam zgodność z faktami. Zresztą to może dotyczyć też sytuacji, grup ludzi itd. ... np. usłyszałam o druidach, ale jeszcze niewiele o nich wiem - to pytam karty o jakieś szczegóły na ich temat, dajmy na to jakie były funkcje które pełnili, gdzie i kiedy działali, jak wyglądało ich życie. Albo słyszałam o jakiejś średniowiecznej bitwie ale nie wiem jaki był jej przebieg... albo jak wyglądało życie średniowiecznego rycerza... możliwości są nieskończone. A potem szukam informacji w necie by sprawdzić co na ten temat już wiadomo, by porównać to ze swoją wróżbą.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości