Warsztat 269 - Przedmiot
#10

Pora na wyniki, powiem że było ciężko - poprzeczkę zawiesiliście bardzo wysoko celnymi interpretacjami.


1. Co to za rzecz?

Tą rzeczą jest wykonana z okrągłych granatów i czarnego hematytu bransoletka - męska bransoletka. Pośrodku znajduje się srebrna głowa lwa.

2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie?


Był to prezent na urodziny chłopaka, które spędzaliśmy osobno ze względu na odległość. Przyjechał jednak do mnie 300 km i wtedy wręczyłam mu ją jako talizman ochronny przed wypadkami. Uważam, że jej zastosowanie się wypełniło, ponieważ mój chłopak wyszedł bez zadraśnięcia z wypadku, który zmiażdżył cały przód i tył samochodu - wszyscy są do dzisiaj w szoku, że był w stanie samodzielnie wyjść, nie miał nawet zadrapania.

anussshka

Król mieczy, MOC, 10 Mieczy
Ta rzecz pochodzi od mężczyzny który jest starszy od Ciebie, ma kolor złoty/żółty, ostry przedmiot, gładki... Ten przedmiot jest pożądany (Moc). - bransoletka została wykonana przez starszą ode mnie kobietę, pod światło można zauważyć piękne złote i czerwone błyski, koraliki są gładkie, wgl. Moc pięknie opisuje tę bransoletkę, ze względu na tego lwa Uśmiech

7 Kielichów, Król Monet, Papieżyca
Dawało poczucie bezpieczeństwa, pewność swoich marzeń. Wcześniej miał to mężczyzna i przynosiło mu to szczęście. Teraz dostała to kobieta. Czy jest to jakiś amulet? Albo łańcuszek lub pierścień? - świetna interpretacja, że jest to amulet dający poczucie bezpieczeństwa.

Wysokamegi

Odpowiedź na pierwsze pytanie. Koło Fortuny X, As Monet, 4 Monet
Przedmiot zmieniający właścicieli lub podróżujący. Coś cennego okrągłego, złotego/żółtego/białego i błyszczącego. Jest to przedmiot wartościowy, o który się dba i pieczołowicie przechowuje, takie oczko w głowie. - Bardzo celny opis tekstury i kształtu, rzeczywiście jest to też oczko w głowie mojego partnera, z którego nie spuszcza oka i codziennie nosi.

Odpowiedź na drugie pytanie. Świat XXI, Wisielec XII o, Król Mieczy o Pustelnik IX o
Przedmiot przekazany na nowy początek lub podróż komuś dojrzałemu (mężczyźnie?) wycofanemu, zamkniętemu na okoliczność izolacji, odosobnienia (emerytura?) lub powrotu z oddalenia, odosobnienia. - Świetnie trafione, myślę że w kartach mój chłopak może wychodzić jako postać dojrzała, jest bardzo dojrzały jak na swój wiek - mi zawsze wychodzi jako Król Monet Uśmiech

nastek96

Co to za rzecz? Sąd, As buław, Sprawiedliwość 
Jest to coś starego. Możliwe, że było w twojej rodzinie od dawna, albo po prostu przedmiot z duszą. 
Nie jest to przedmiot statyczny typu obraz, na który się patrzy, ale wykonuje się nim jakieś czynności. Można nim poruszać. Jest tu dużo działania. Możliwe, że ma żywe barwy. -
Myślę, że przedmiot może mieć symetryczny kształt. Może go po kimś odziedziczyłaś? - Zdecydowanie jest to przedmiot z duszą, a granat w zależności od tego jak pada na niego światło potrafi przyjąć piękne żywe barwy.

Do czego służy? 5 mieczy, 4 monet, 8 mieczy 
Można w nim coś chować, coś zamykać przed wzrokiem innych. 
Ciekawi mnie 5 mieczy, która jest karta negatywną. 
Żeby kogoś oszukać, ma wywieść ludzi w pole. Może nie jest tym na co wygląda? Może każdy myśli, że to łańcuszek, a tak naprawdę to sekretnik ze schowanym zdjęciem osoby w środku.
Może to coś ma nas odwiedzić od innych, naszą prywatność? - Myślę że mało osób postronnych spodziewałoby się, że zwykła bransoletka, która nie jest niczym dziwnym w męskiej modzie stanowi ochronny talizman kierowcy - zazwyczaj są to w końcu jakieś breloczki.

MAG

2 denary/ król denarów/ as pałek
Ten podarunek przekazałaś tacie lub mężowi. Na rocznicę.
Jest to mała rzecz, gadżet, typu brelok, medalik i dokładnie myślę, że wisi lub dynda. Kojarzę to z samochodem, iż mężczyzna ten jest kierowcą. Przejeżdża przez granicę, pokonuje dystanse. Rzecz może być zdublowana, podwójna. Moim zdaniem jest to wizerunek świętego z aureolą. Opieka przed złem, talizman. - Bardzo dużo szczegółów udało Ci się uzyskać z kart, byłam pod ogromnym wrażeniem, że nawet wyłapany został element zdublowanych składowych - koralików Uśmiech Tutaj przeszły mnie ciarki - bo udało się wychwycić inny prezent - właśnie brelok ze świętym, który został podarowany równolegle z bransoletką, a dopiero teraz sobie to przypomniałam, że zafundowałam chłopakowi taki pakiet. Szok

2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie?
4 pałki
Tak jak wyżej. Chronić. By zawsze bezpiecznie wrócić do domu, być bezpiecznym. - Nic dodać, nic ująć.

Selena

1. Co to za rzecz?
Wypadła mi II KAPŁANKA, 10 monet, Król Buław

To coś starego, antycznego lub nawiązującego do czasów antycznych i wartościowego. Jest cenne, bo mamy 10 monet, ale nie wiem czy cenne samo w sobie czy też/lub również w sensie sentymentalnym, z pokolenia na pokolenie przekazywane, krążące w rodzinie. 
Kapłanka ma na karcie coś w ręce - zwój, cenny dokument, może książka. Jest to coś cennego, co podkreślają monety, a jednocześnie związanego ze sztuką lub religią. Może księga religijna lub szata religijna?
Równie dobrze może to być moneta lub monety lub element biżuterii z czymś okrągłym, cennym, może kruszcem, może łańcuszkiem w kształcie koła. Jest to związane z jakąś tajemnicą, może uważacie, że ta rzecz ma magiczne działanie na zasadzie amuletu, przynosi szczęście obdarowanej osobie i z tego powodu wędruje od jednej osoby do drugiej. 
Kapłanka to silna karta intuicji, a więc to coś ma znaczenie symboliczne, jest na pozór rzeczą, ale przypisujecie jej dodatkowe znaczenie. Łączą się z tym zawody redaktora lub bibliotekarza, a obecność Króla Buław wskazuje np. na długopis, dawne pióro. Dominują kolory niebieskie, żółte, złote, srebrne... A więc coś dawnego, może szlachetnego.

10 monet pokazuje mi kościół jako miejsce. Więc wracam do aspektu religijnego w tym zakresie, a ta buława w rękach króla... może świecznik, zwój, książkę, pióro? Też jest to ładne, przyciąga wzrok, podoba się - ten buławowy król o tym mówi.

2. Jakie było zadanie/przeznaczenie tej rzecz?
8 monet, XVI WIEŻA, XI SPRAWIEDLIWOŚĆ 

Była ważna i cenna, była w domu i jej zadanie polegało na czymś związanym z domem. Może miała ochraniać dom przed czymś negatywnym? Tak się zastanawiam nad gromnicą, czymś poświęconym, religijnym, cennym bo jest 8 monet. A zatem ktoś to wykonał samodzielnie lub dbał o to samodzielnie na zasadzie czyszczenia itp.

Też mogło to pomóc zadbać o środki do życia, miejsce, możliwości, a zatem może właśnie chroniło przed kimś/czymś. Za Wieżą stoi Sprawiedliwość, ma dwa miecze w górze. Więc ta rzecz pomagała na co dzień zadbać o równość, sprawiedliwość, wartości w życiu, które są cenne i potrzebne. Jeśli był to przedmiot religijny to pozwalał chronić kogoś lub dom, podobnie element biżuterii.


Powiem tak, jesteście naprawdę utalentowani, musiałam samego obdarowanego poprosić o opinię, gdyż podejrzewam, że w tym tempie nigdy bym nie zdecydowała. Gratuluję każdemu, ponieważ wasze typowania były bardzo celne i konkretne Kwiatek Wybór był strasznie trudny, ale oboje stwierdziliśmy, że najwięcej szczegółów zostało podane przez MAG. Gratuluję jednak każdemu, bo bez wątpienia szanse były mocno wyrównane i dziękuję za super warsztat Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Warsztat 269 - Przedmiot - przez Lysandra - 30-09-2022, 12:00
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez anussshka - 30-09-2022, 22:28
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez Lysandra - 01-10-2022, 07:53
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez Wysokamegi - 01-10-2022, 10:27
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez Lysandra - 01-10-2022, 19:44
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez nastek96 - 02-10-2022, 10:50
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez MAG - 02-10-2022, 13:49
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez Lysandra - 02-10-2022, 14:56
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez Selena - 02-10-2022, 16:08
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez Lysandra - 07-10-2022, 16:37
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez MAG - 07-10-2022, 20:24
RE: Warsztat 269 - przedmiot - przez Selena - 15-10-2022, 17:58



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości