Czas w tarocie - Kalendarz Tarofidesa
#17

Aur Ganuz napisał(a):- początek wiosny przypisany jest do 20 marca, co owsze, upraszcza sprawę, ale dla mnie jest nielogiczne, gdyż wiosna zaczyna się innego dnia każdego roku
Nie tak całkiem innego dnia każdego roku, bo ten sam dzień po kilka lat z rzędu występuje i to sie waha 20-22

Cytat:- wiem, że symetria jest estetyką głupców, ale ja symetrię lubię i nie pasuje mi, że różne długości czasu (dekady) przypisane są różnym kartom
Żebys ty wiedział jak ja uwielbiam symetrię Buźki
Dlatego to jest 4, czy 5 kalendarz, który zrobiłem. Inaczej się nie dało Zły
Nie ma symetrii w normalnym kalendarzu i nic nie poradzimy Bezradny
Jeszcze prostszy system wymysliłem oparty na tygodniach, ale sie posypał w czerwcu (chyba) 2014r Wnerw

Cytat:- i przede wszystkim - skoro istotą systemu miała być jego prostota, logicznym byłoby dla mnie, gdyby np. asy zawsze oznaczyły 20. danego miesiąca, dwójki 21-koniec miesiąca, trójki 1-10, czwórki 11-20, piątki 21 - koniec miesiąca itp. itd. W ten sposób 'dekady' dalej byłyby nierówne, ale możnaby te daty bez większego problemu zapamiętać i nie korzystać ze 'ściągawki'.
Perturbacje wystepują tylko w 4 miesiącach gdy zaczyna sie dana pora roku, także 90 % jest schematyczne, tak jak piszesz. Aur, to są 4 daty do zapamiętania na najbliższe 2 lata, daty, które ciągle sie powtarzają w naszym życiu i bez problemu można zapamietać, nie wymyślaj :uoee: Język
Twój pomysł nie współgra z ideą Asa jako początku pory roku. Po co miałbym wtedy przyczepiać go do 20 dnia jakiegoś miesiąca, lepiej coś innego wtedy Jemu przypisać Uśmiech
Cytat:Dla mnie osobiście przyporządkowanie GD podchodzi bardziej z tego względu że:
- opiera się na naturalnym cyklu a nie sztywno i arbitralnie przypisanych datach
- ma logiczne przyporządkowania dworów do znaków zodiaku: kielichy - znaki wodne, denary - ziemne itp.

Oczywiście dla kogoś kto nie zajmuje sie astrologią system ten jest do niczego, gdyż np. trzeci dekanat Wodnika może komuś nic nie mówić, podczas gdy twój kalendarz jest zrozumiały dla każdego.
No własnie, tu się różnimy. Z astrologią jestem na bakier trochę (ale to nieistotne), uważam, że astrologia bardzo słabo pasuje do Tarota. Wystepują ogromne różnice znanych autorów co do przypisania Zodiaku do kart, poza tym nie idzie znaleźć dwunastki w kartach, ani w AW, ani w AM. Z numerologia nie ma żadnych problemów Uśmiech , niech już będzie i ta Kabała jak ktoś chce, ale astrologia wcisnięta na siłę do kart tarota, bo tak jest bardziej ezoterycznie Hura

Cytat:Podsumowując: system niestety nie dla mnie ale gratulacje, dobra robota!
Dzięki Kwiatek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości