#57

ANSUZ to czwarta Runa Oett de Frey, odnosi się do słowa, które łączy ludzi, ale które jest także łącznikiem ze wszechświatem bogów, z duchowością. AANSUZ wyraża się poprzez spotkania, rozmowy, inspiracje poety czy wizje mistyka.

Pozytywne znaczenia: 
Inspiracja artystyczna, łatwość przekonywania, łatwość nawiązywania relacji, korzystanie z rad.
Znaczenia negatywne: 
Niezrozumienie, kłamstwo, manipulacja, próżność, nadmierna duma.

Symbolika i znaczenie
ANSUZ to Runa mowy, niezależnie od tego, czy jest to ludzki głos, czy boskie przesłanie. 
Ta Runa jest powiązana z siłą słów, siłą perswazji i narzędziem komunii między ludźmi. 
ANSUZ przypomina nam o dobroczynnej mocy słów, pomocy, jaką może przynieść przesłanie wsparcia, wartości otrzymanych rad. 
Ale ANSUZ ostrzega nas także przed negatywnym użyciem mowy: kłamstwem, manipulacją, błędnie zinterpretowanymi słowami, które są źródłem niezgody lub iluzji.

Symbolikę ANSUZ możemy porównać do zdania rozpoczynającego Ewangelię według św. Jana: „Na początku było Słowo…” 
Przywołuje w ten sposób twórczą moc mowy, Boże tchnienie, które daje życie ludziom i jest w stanie ich duchowo przebudzić. 
To także słowo poety, źródło artystycznej inspiracji twórczością i pięknem. 
ANSUZ opowiada nam także o randkach i o tym, jak słowa mogą zmienić nasze życie w nieoczekiwany sposób. 
Jest to Runa zmiany, ewolucji spowodowanej przez element zewnętrzny, nieoczekiwany: wiadomość od bogów, która przynosi duchowe przebudzenie.
Pytanie, które zadaje nam ANSUZ:
Czy jestem w stanie usłyszeć głos zmiany, czy też jestem głuchy na słowa mądrości?

https://www.elemiahvoyance.com/divinatio...unes/ansuz

[Obrazek: attachment.php?aid=74202]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości