Numeracja kart Siła i Sprawiedliwość
#71

Rzeczywiscie 3 mieczy RW jest 3 mieczy S-B, pomyslilo mi z inna karta, bo pisalam jednoczesnie przyrzadzajac na kolacje koze ( Tarofides wie o co chodzi Rotfl ), a mialam na mysli inna karte: 10 bulaw u R.W. wyglada inaczej niz w 10 bulaw w talii S-B, ale identycznie jak 10 mieczy S-B.
Generalnie ,obrazki malych arkanow w S-B nie ilustruja ich znaczen i zadne glebsze tresci ezoteryczne z tych bochomazow Rotfl nie wynikaja, wiec wrozac z S-B, trzeba jednak uczyc sie ich znaczenia na pamiec lub kombinowac zywiol z liczba, w tym to sensie zrozumialam wypowiedzi Banzhafa dotyczyce wczesniejszych talii sprzed czasu zakonu Zlotego Brzasku.

Acha, warto pamietac dla jakiej grupy docelowej zostala napisana dana ksiazka (Chyba nikt z was nie uwaza, ze tworczosc Banzhafa zalicza sie do literatury naukowej!) i sprawdzic tez date, kiedy zostala napisana- Np. teraz czytam Rachel Pollack, ktora pisze w swej nowej ksiazce (Tarot Wisdom, w ktorej mozna poogladac m.in. karty Sola Busco,) wiec pisze Ona, ze to co pisala na temat historii powstania kart, we wczesniejszej ksiazce, nie jest prawda w swietle dzisiejszych odkryc naukowych... Coz, Banzhaf nie zyje wiec juz nic aktualnego nie napisze i nie mozemy go niestety zapytac ''co autor mial na mysli'' i dlaczego pisal tak, jak pisal...
Poniewaz jednak analiza tworczosci Banzhafa w tym watku najmniej mnie interesuje wolalabym poznac wiecej waszych opinii na temat zmian numerycznych Arkanow Wielkich, (dlatego tez podoba mi sie, ze Aur Ganuz umiescil tu te skany ,a a nie tylko pisze, ze wie , ale nie powie Oczko

Wczoraj znalazlam w ksiazce Kolesowa wytlumaczenie przyporzadkowania VIII- sprawiedliwosc XI-Moc, wiec mozecie zajrzec jak macie dostep do ksiazki: ''Wprowadzenie do Magii'', na strone 63. rozdzial ,, Kolejnosc arkanow wielkich''


Mam silne zapalenie spojowek, wiec jak juz pisalam wczoraj w Kawiarence, jestem zmuszona zrobic sobie ''Glodowke od komputera'' na jakis czas, w tym od forum.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sprawiedliwość i Siła - przez SmekT - 14-09-2019, 12:32



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości