Rozkład "naturalny" - dialog z kartami (Wojciech Jóźwiak)
#4

katarynka napisał(a):Przyznam, że nie bardzo lubię ten rozkład Smutny A już kompletnie nie przekonuje mnie dogmatyczny wymóg, że trzeba się "umawiać z kartami ile ich będzie". Może dlatego, że ja jestem zwolenniczką "dynamicznych" rozkładów, dopytywania kart o szczegóły i szczególiki. Sztywne rozkłady zamykają odpowiedź i skazują na "zgadywanie". Dodatkowe pytania i karty pozwalają eliminować niejasności i dwuznaczności.

W ogóle kiedyś byłam zachwycona tym co Jóźwiak pisze o tarocie. Imponowało mi, jak schludnie i geometrycznie zamyka wszystko w "system" (jako czwórka mam szczególną słabość do systemów).Z czasem zorientowałam się, że to, co podobało mi się w teorii, w praktyce stanowi wielką słabość metody Jóźwiaka. Bo tarot "używany" (w przeciwieństwie do "opisywany") nie jest systemem i nigdy nim nie będzie. Jak zresztą nic w ezoteryce. Czego dowodem jest e-wyrocznia na Tarace.... http://taraka.pl/oracle.php
On ma system jak Cyganka...u ktorej wyciagasz 1 karte , ona zaczyna interesujaco opowiadac,przerywa...  ty zacikawiony chcesz uslyszec co bedzie dalej, ale najpierw  musisz doplacic i wtedy mozesz ciagnac druga karte i uslyszec ciag dalszy przepowiedni Cygnki... u Jozwiaka musisz wykupic abonament do jego strony internetowej, aby moc losowac wiecej niz jedna karte...sprytnie.  Oklaski
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości