Reiki i medytacja
#15

Akasha, ja też nie rozumiem Twojego zdziwienia Bezradny
Bo np:
Cytat: 63
Skrócony zabieg reiki
Nie zawsze będziesz miał czas na przeprowadzenie pełnego, trwającego ponad godzinę, seansu reiki. W takich sytuacjach zalecany jest zabieg skrócony. Osoba mająca otrzymać reiki siada nakrześle, a ty stajesz za nią.
-Najpierw kładziesz obydwie dłonie na ramionach pacjenta. Znajdują się tam dwieczakry uboczne: yin i yang odpowiadające kobiecej i męskiej stronie naszejosobowości. Przesłanie energii do tych centrów powoduje zharmonizowanie i wyrównanie dwóch światów kaŜdego z nas: twórczej i łagodnej strony kobiecej oraz
agresywnego i zdobyw czego aspektu męskiego. Pozycja ta jest jednocześnie dobrą okazją do rozgrzania się na początku zabiegu.
-Obydwie dłonie, oddalone od siebie o dwa do trzech centymetrów, umieszczasz teraz na szczycie głowy (czakra korony) drugiej osoby. Stań z boku pacjenta. W tej pozycji jedna z twoich rąk spoczywa na medulla oblongata, a druga na Trzecim Oku.
-Przesuń dłonie w dół. Jedna z nich opiera się na siódmym (wystającym) kręgu karku, podczas gdy druga znajduje się przed szyją.
-Jedną rękę połóż na sercu, a drugą na tej samej wysokości - na plecach.
-Teraz jedna ręka wędruje na splot słoneczny, a druga leży na tej samej wysokości na plecach.
Przesuwasz dłoń poniżej pępka, a drugą układasz z tyłu, na kości ogonowej.

Na ten skrócony zabieg potrzebujesz od 25 minut do pół godziny.
Jeżeli masz drugi stopień reiki, czas ten wynosi około 10 -12 minut.
Jacek Skarbek "REIKI klucz do serca"

Wystarczy wpisac hasło w Google "skrócony zabieg Reiki" lub "short reiki treatment" i - ta da ....
Wyskoczy Ci mnóstwo stron, pokazujących jego powszechne użycie... Ok
Jestem po drugim stopniu i często go praktykuję z ludźmi - jako takie energetyczne SOS...

A co do tego, że Reiki powinno zaczynać się od oczu...

Sam Usui zalecał początkowo:
Cytat:Uzdrawiany siedzi, nie leży.
Uzdrawiany siedzi, nie leży.
Uzdrawianie powinno rozpocząć się od głowy.
Pięć następujących miejsc uzdrawiaj, przez pół godziny.
Potem przyłóż ręce w innych miejscach, które są chore i tego potrzebują.
Zento-bu - szczyt czoła, na linii włosów
Sokuto-bu - obie strony głowy równocześnie
Koutou-bu - tył i przód głowy (Nentatsu)
Enzui-bu - obie strony szyji
Toucho-bu - szczyt głowy - korona

I mam bardzo rzetelnego Mistrza, ze "starej szkoły"... Buźki

Otrzymałam inicjacje II stopnia od Mistrza Reiki Krystyny Włodarczyk –Królickiej w dniach 11-12 lutego 2011 roku
Krystyna Włodarczyk -Królicka otrzymała inicjacje z rąk Siostry Mariuszy -3 grudnia 1994 roku.
Siostra Mariusza -Jadwiga Bugaj otrzymała inicjacje Mistrza Reiki od Wani Twan w 1991 roku.
Wania Twan była inicjowana na Mistrza Reiki w 1976 roku przez Hawayo Takatę
Hawayo Takata została inicjowana na Mistrza Reiki przez Chujiro Hayashiego w 1938 roku.
Chujiro Hayashi - otrzymał inicjacje ok 1925roku od dr Mikao Usu
Mikao Usui - odkrywca i założyciel Reiki Usui Shiki Ryoho - Systemu Naturalnego Uzdrawiania
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości