VI Kochankowie - DruidCraft
#14

Dziś w historii Wicca znalazłam coś ciekawego zacytuję fragment:

"(...) Głównym bóstwem współczesnego ruchu Wicca (...) jest bogini często nazywana Gają. Według niektórych to z niej powstała Ziemia, wedle innych to ona jest samą Ziemią. Niektóre odłamy Wicca uznają także partnera bogini, rogatego boga, będącego jej naturalnym dopełnieniem, tak jak dopełnieniem lata jest zima, zaś nocy - dzień. (...)"


Z drugiej zaś strony w tej samej książce znalazłam taki fragment, który wydaje mi się pasować do tej sytuacji.

Ostara - ok 21 marca równonoc wiosenna (czego symbolem jest słońce i księżyc na kamieniu)

"Ostara to święto równonocy wiosennej (...) Wiosna która rozpoczęła się w Imbolc, jest teraz w połowie drogi do Beltane. Noc i dzień zrównają się ze sobą, bóg światła urodzony w noc przesilenia zimowego, zaczyna zwyciężać swojego mrocznego brata. Bogini dziewica czczona w Imbolc zbliża się do boga światła, stając się przyszłą matką nowego Słońca, które ponownie narodzi się w kolejne Yule.
(...)
Obchody Ostary skupiają się na radosnych wydarzeniach: zaślubinach i poczęciu, w których dziewicza bogini-Ziemia, łączy się w miłości z silnym już o tej porze roku Słońcem i za jego sprawą staje się matką. Innym ważnym aspektem jest zwycięstwo światła nad ciemnością. (...)"

* Imboloc 1/2 lutego dzień śródkwartalny.
*Beltane 30 kwietnia/ 1 maja dzień śródkwartalny

Tak więc ich wianki mają chyba sugerować, że przed chwilą doszło do ich zaślubin, a w tej chwili dochodzi do poczęcia Słońca.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości