Entliczek petliczek Miriamkowy Pamietniczek

Cytat dnia: Dla kobiety seks ma na ogół tylko wtedy prawdziwą wartość, jeśli akt płciowy nie odbywa się w pustce uczuciowej; miłość jest najlepszą nauczycielką. Najwymyślniejsze nawet pozycje przy stosunku nie powodują u kobiety pełnej satysfakcji seksualnej, jeśli nie istnieje aura porozumienia z mężczyzną.

— Wanda Krzemińska
[Obrazek: MILOSC_sbo12-v.jpg]

Rozmowa z mistrzem na temat seksu (część pierwsza)


(transkrypcja notatek z rozmów z J. - od 1982 do 1990)

- Dlaczego seks stał się tabu?

- Ponieważ jest to proces alchemiczny: przekształca duchową energię, którą jest miłość w postać fizyczną. Nie jest możliwe zrozumienie seksu patrząc na niego we współczesny sposób, jak na zwykły fizyczny odruch. W rzeczywistości seks jest czymś więcej . Tymczasem dźwiga na sobie cały ciężar ludzkiej cywilizacji. Za każdym razem, kiedy stajemy przed nowym doświadczeniem, sposób w jaki je odbieramy zależy od doświadczeń poprzednich - zarówno dobrych jak i złych - jak też te koncepcje, z których cywilizacja stworzyła reguły. Ton nie jest właściwe, musimy więc odświeżyć stan naszego mózgu, aby każde seksualne doświadczenie było unikalne, tak jak każde doświadczenie miłości jest jedyne w swoim rodzaju.

- Bardzo skomplikowane

- Bardzo. Ale trzeba spróbować, ponieważ prawie każdy człowiek zaczyna czuć potrzebę , aby utrzymać tę energię w ruchu. Więc pierwszą rzeczą, jaką należy zrozumieć jest ta, że energię tę tworzą dwie skrajności, które idą obok siebie ramię w ramię, w trakcie całego aktu - napięcie i odprężenie.

- Jak można ustanowić harmonię między tymi dwoma sprzecznościami?

- Jest tylko jedna droga: poprzez całkowite oddanie.

- Jak można to osiągnąć?

- Dzięki zapomnieniu o traumatycznych przeżyciach z przeszłości oraz przez orgazm. Jak go osiągnąć? W bardzo prosty sposób: nie obawiając się popełniania błędów. W rzeczywistości, co często się zdarza, zaczynamy współżycie seksualne myśląc, że wszystko może pójść nie tak. Ale nawet gdyby tak się stało, jakie to miałoby znaczenie? Należy jedynie być świadomym faktu, że trzeba dawać to co się ma najlepszego, wówczas wszystko co złe zamieni się natychmiast w dobro. Kiedyś szukanie przyjemności. Kiedy szukanie przyjemności realizowane jest przez dawanie samego siebie, ze szczerością, kiedy zmysły ciała stają się napięte jak cięciwa łuku, podczas gdy umysł staje się wolny jak wystrzelona strzała. Wtedy rozum przestaje zarządzać całym procesem, a kontrolę przejmuje serce, wykorzystując do tego wszystkie pięć zmysłów.

- Pięć zmysłów?

- Dotyku, wzroku, słuchu, zapachu i smaku - każdy z nich jest zaangażowany. Dosyć dziwne, w większości stosunków seksualnych ludzie próbuję jedynie dotykać i patrzeć. Postępując tak pomniejszają pełnię doświadczeń
Czy każdy z partnerów powinien o tym wiedzieć?

- Jeśli jeden z partnerów oddaje się całkowicie, łamie bariery drugiego partnera jakkolwiek nie byłyby one silne - ponieważ akt dawania oznacza: "Ufam tobie". Druga osoba, która początkowo może czuć się onieśmielona niezwykłym zachowaniem partnera, ostatecznie rozbrajana jest spontanicznością takiego zachowania i odpręża się. W tej chwili prawdziwa seksualna energia może wkroczyć do gry. Ta energia nie jest tylko obecna w tych sferach, które nazywamy erogennymi. Rozprzestrzenia się przez całe ciało - od stóp do głowy. Każdy milimetr ciała lśni innym światłem, którego blask rozpoznany przez drugie ciało powoduje, że łączą się one w jedno. Wtedy staje się. Wchodzimy w pewnego rodzaju rytuał przodków, który jest szansą na przemianę. Sens wszelkich rytuałów bez względu w jakiej formie, zależy od tego czy jest się gotowym na to by wkroczyć na ścieżkę innej percepcji świata. Właśnie ta wola nadaje znaczenia rytuałowi.

- Trochę trudne do zrozumienia.

- Dużo trudniejsze jest uprawianie seksu w sposób, który przyjmowany jest za normalny w dzisiejszych czasach - jako mechaniczny akt powodujący napięcie podczas jego trwania i pustkę potem. Wszystko, co jest duchowe manifestuje swoją obecność w widoczny sposób, wszystko co jest widoczne zamienia się w energię duchową, nie sądzę aby było to zbyt trudne do zrozumienia. W końcu wszyscy rodzimy się ze świadomością posiadanego ciała i duszy. Dlaczego nie mielibyśmy pojąć, że seks składa się także z tych dwóch części?
Paulo Coelho
Tłumaczenie JR


Nie tak dawno usłyszałam od chłopa, ze seks jest dla wszystkich, ale wzajemna miłość po nim tylko dla zakochanych. Rotfl Rotfl
Ostatnio dostaję bardzo dużo próśb o postawienie kart na miłość. Pewnie Wy też. Oczko Piszą do mnie osoby samotne (nie zawsze same i nie tylko kobiety) Mówią mi, ze jest w nich poczucie, odrzucenia i nie zasługiwania na miłość. Mają również w sobie przekonanie, ze nikt nie jest wstanie ich pokochać. Często, by pozyskać miłość staja sie całkiem innymi osobami niż rzeczywiście są. Niejednokrotnie zatracają samych siebie poprzez niekontrolowane i przypadkowe kontakty intymne , czy różnego rodzaju używki. W ten właśnie sposób chcą choć na chwile zagłuszają w sobie poczucie samotności. Pytanie jakie najczesciej jest mi zadawane to : Czy znajdę miłość w 2013 roku. Nic poza tym. Wielokrotnie pisałam i nie tylko ja, ze nie lubię tak postawionego pytania. Jest ono pytaniem zamkniętym i ma dwie mozliwosci tak, albo nie. Po co zadawać kartom takie pytanie. Można samemu np.wyciągnąć zapałki, czy jak to pisał ostatnio Zibko rzucić monetą. Efekt będzie taki sam. Czyż nie tak? Te pytanie skłoniło mnie do stworzenia rozkładu , który , być może odpowie na pytanie.Jaka miłość jest nam potrzebna w danej chwili. Co mam zrobić , by ją pozyskać , a przede wszystkim rozkład ten pokaże nasz cień, który może uświadomi Nam dlaczego jesteśmy, czy czujemy się samotni. Rozkład przećwiczyłam na sobie. Kuczmo !!! Na potrzeby naukowe oczywiście ). Rotfl Buziak

1 Kim jestem ( co jest dla mnie ważne)-2 kielichów- żoną. Jestem osoba dla , której wzajemne zaufanie, harmonia , tworzenie więzi i połączenie alchemiczne z drugim człowiekiem jest bardzo ważne.
2 Moja obecna sytuacja.- 4 buław-Zmierzam z radością do domowej harmonii.(sypialni) Rotfl Jest we mnie entuzjazm i poczucie wolności.
3 Mój cień, blokady (co sprawia, ze czujemy sie samotni , nie możemy znaleźć miłość )-Wisielec Nie umiejetnośc spojrzenia na swojej życie z innej perspektywy. Rezygnacja. Zaakceptowanie braku miłości.(we mnie )? Zamkniecie się na uczucie. Pozwolenie na "uwięzienie".
[Obrazek: 77819803.jpg][Obrazek: 94856989.jpg][Obrazek: 13859443.jpg]
4.Jakiej miłości potrzebuję.-Rydwan- Gdybym nie zobaczyła tej karty to bym powiedziała ,ze ekscytującej i burzliwej. Szok Krzyk Rotfl Zapewne nierutynowej , aktywnej w sypialni Zawstydzony Rotfl poszukującej w seksie. Boi się Osobę dla , której trudności, będą stanowić wyzwanie. Powiedziałabym, ze powinna to być osoba dynamiczna i ekspresyjna. Jednak na mojej karcie panuje spokój. Może potrzeba mi człowieka, który wprowadzi harmonie w mojej życie. Potrzebuje partnera na którego mogę zawsze liczyć, który w swoim życiu będzie kierował się zarówno intelektem jak i sercem.
5.Co powinnam ofiarować, dać parterowi -Swiat- Władze,(nade mną ) pieniądze i sex Rotfl Szczerość , miłość, bliskość. Charyzmę i mądrość życiową, pogodę ducha, dać mu poczucie bezpieczeństwa i wolność Rotfl Odblokowanie i otwarcie. Chyba rąk dobrze nie umyłam, ze wyciągnęłam taka kartę. Rotfl
6.Czego oczekuje od partnera-Paź buław-Poczucia , ze jestem jego całym światem. Ciągłego uwodzenia, wielbienia. Rotfl Zapewne nie tego , by był lekkomyślnym Piotrusiem Panem. Oczekuje ciepła, zaradności, pewnością siebie, szczerość i przywiązania. Jego entuzjazm ma mnie zarażać i napędzać do działania. Wspólny cel. Oczekuje , by mnie zabierał na cudowne wycieczki. Oczko
[Obrazek: 97399062.jpg][Obrazek: 56752042.jpg][Obrazek: w11lw.jpg]
7. W jaki sposób, gdzie mam znaleźć miłość
-Rycerz denarów- Myśli Musze wypatrywać go wśród swoich przyjaciół Myśli Szok Mam być cierpliwa. Okazać przyjaźń. Może powinnam wyjść z tego Wisielca i pokazać co tak naprawdę we mnie drzemie . Pokazać swoje emocję obudzić we mnie uśpione namiętności. Nie siedzieć w domu tylko wyjść do ludzi. Poprzez współpracę Myśli .
[Obrazek: p12lu.jpg]
Co o tym rozkładzie i mojej interpretacji myślicie? Przyda się ? Rotfl
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości