Karty odwrócone

Żubrówka napisał(a):Ale dlaczego z odwróconej 9 pentakli wynika, że osoba jest samotna
9tki kojarzą się z Pustelnikiem, osoba na karcie jest sama, jedną z negatywnych realizacji wibracji 9 jest samotność, a w przypadku tego rozkładu również dlatego, że wciąż rozdrapuje zdradę, której doświadczyła w przeszłości (3 mieczy (o))- więc raczej nie jest w związku.
Gandera napisał(a):jestem "bez skóry".
Gandero, to przypadłość ludzi wrażliwych, którzy jak na pewno wiesz, często "widzą i czują więcej", więc ma to również i swoje plusy Uśmiech . Ale wiem, że nie jest łatwo Pociesza
Le Stelle napisał(a):Jednak co do samej interpretacji tego rozkładu, który został opisany, to coś mi nie gra w takim sposobie interpretowania kart. Pisząc "w taki" mam na myśli tak literalne, schematyczne trzymanie się najbardziej utrwalonych (niemal obrazkowych) znaczeń, jakie niesie ze sobą każda z kart. A już zwłaszcza właśnie w moim odczuciu 9-ka Monet została potraktowana niesprawiedliwie - co nie znaczy, że czyjaś interpretacja nie była zgodna z prawdą! ona mogła oznaczać w owej sytuacji to co oznaczała, ale patrząc na ten rozkład, interpretacja została zrobiona "karta po karcie", z 9 Monet jako wychodzącą.
Le Stelle, oczywiście każdy interpretuje karty w/g swoich metod. Często osoby wróżące używają sformułowania "karty mówią". A w jaki sposób karty mówią? Za pomocą obrazka, cyfry, żywiołu, usytuowania, itd. Zatem pozwólmy tym kartom "mówić" jak najwięcej, zwracając uwagę na wszystko co jest związane z daną kartą, czemu nie zaprzeczają inne karty, aby wyłonić sens pojawienia się jej na danej pozycji w danym rozkładzie. Unikniemy wtedy zjawiska nadinterpretacji.
Le Stelle napisał(a):Wszystkie te elementy można odnaleźć w karcie 9 Monet, ale czy kiedy ta karta pokazuje się w rozkładzie, należy je wszystkie wymieniać i przypasowywać do danej sytuacji?
W odwróconej 9 Denarów można znaleźć jeszcze wiele innych elementów. Wymieniłam tylko te, które zgadzają się z całością rozkładu i/lub moją intuicją.
Le Stelle napisał(a):Czy odwrócona 9 Monet nie mogłaby np. mówić o tym, że wcześniej posiadała własny, niewielki ośrodek wypoczynkowy z ogrodem w małej miejscowości, prowadziła własny biznes w branży turystycznej, mieszkała tam i dbała o to, obecnie jednak znajduje się w sytuacji, w której biznes zdecydowanie podupada, nie ma wystarczających środków, aby zainwestować w potrzebną promocję, reklamę itp., co naturalnie prowadzi ją do bólu głowy, nerwów i stresów?
Myśli Może mogłaby Myśli, natomiast pozycja 1 w tym rozkładzie wskazuje sytuację obecną, więc mówienie na jej podstawie o przeszłości może być ryzykowne. Reszta to kwestia indywidualnej interpretacji. W moich rozkładach tego typu 3 Mieczy raczej wskazuje zranione serce (w ramach ciekawostki ta karta określa też często: znak, logo, emblemat, herb), natomiast 9 Mieczy - ból głowy, nerwy, stres. Jeśli reklama byłaby czymś, na czym należy się skupić: 3 Buław pojawiłaby się na pozycji nr 3. Tak samo kwestie upadającego biznesu - jak dla mnie musiałyby się pojawić tutaj inne karty.
Le Stelle napisał(a):Czy odwrócona 9 Monet mówi zawsze o braku kontaktu z przyrodą? Nie może oznaczać, w przeciwieństwie do 9 Monet w pozycji prostej (piękny, zadbany ogród, dbanie o najbliższe otoczenie, dekorowanie tej przestrzeni) - miejsca zapuszczonego, upadającego, które więdnie, chyli się ku ruinie...?
Żadna karta nic nie "mówi" zawsze, przynajmniej w moim przekonaniu Uśmiech . Może również oznaczać miejsce, które opisałaś, działanie przeciw przyrodzie, naturze, w niewłaściwy sposób zdobyte pieniądze, etc.
Le Stelle napisał(a):I dlaczego odwrócona 9 Monet jest interpretowana jako karta samotności, a nie jako karta żalu/straty za niezależnością?
A dlaczego miałaby być tak interpretowana w tym rozkładzie?
Le Stelle napisał(a):ale nie zawsze "obrazek z karty" da się przenieść i nałożyć na konkretną sytuację, bo nie wszystkie miejsca będą się stykały... Stąd już tylko krok do wpierania komuś czegoś "w oparciu o karty"
Czasami do sytuacji pasuje obrazek, czasami element. Często osoby, które widzą jakąś kartę mówią: "O, to ja! Ja tak mam". Uśmiech Natomiast jednak dobrze jest opierać się o karty, a nie o Kosmos, chyba, że ktoś ma zdolności do jasnowidzenia. Jeśli chodzi o wpieranie komuś czegoś, jeśli ktoś ma takie skłonności, to metoda jaką stosuje (czy zwraca uwagę na obrazek, czy nie) tego nie zmieni.

Na koniec jeszcze chciałabym dodać, że omawiany rozkład jest przykładem z życia wziętym, tak więc realizacja kart w opisany sposób została potwierdzona w rzeczywistości.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości