Reiki...
#5

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą. Uważam ,ze linia przekazu jest bardzo ważna. Moja Mistrzyni Krystyna Królicka na zajęciach mówiła " Wszyscy Mistrzowie z których doświadczeń i myśli korzystałam podkreślali zawsze, że w Reiki niezwykle ważna jest " czystość", która jest gwarancja skuteczności. Pod pojęciem czystość rozumieli sięganie do źródeł, i wierność tradycji. Dotyczy to, przede wszystkim, zachowania oryginalnego sposobu inicjowania przez Mistrza, formuły prowadzonego zabiegu i zachowania reguł życia Reiki." Każdy Mistrz przekazuje swoja cząstki energii , wiec ma to ogromne znaczenie od kogo dostało się inicjacje . Zdaje sobie sprawę z tego ,ze jesteśmy tylko ludźmi , ale ja nie chciałabym przyjąć inicjacji od egoisty nastawionego na kasę , kłamcy , czy manipulatora. Tacy niestety również się zdarzają wśród osób "uzdrawiających." Więc jest bardzo ważne jakim Twój Mistrz ( uzdrowiciel )jest człowiekiem co sobą reprezentuje i jakimi wartościami się kieruje. Jak radzi sobie w życiu , czy szanuje ludzi, przyjaciół i własna rodzinę . Czy tylko nastawiony jest na swoje dobro , a człowiek jest dla niego potrzebny do zaspakajania własnego ego i czerpania z niego korzyści materialnych. Prawda jest ,ze wystarczy maleńka iskra , by stać się potężnym uzdrowicielem , ale do tego potrzebna jest praktyka i otwarte serce pełne miłości , empatii zrozumienia dla drugiego człowieka.
Pewnie gdybyśmy stworzyli własne Reiki -Zib , Reiki - Miriam ( to nawet brzmi ciekawie) Rotfl również byśmy uzdrawiali , ale czy to byłoby Reiki ? Myślę , że nie Uśmiech
Powodzenia na drodze Reiki . Uśmiech .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości