Reiki...
#20

alathea napisał(a):Krysiu, tu cytat (ktory jest cytatem z czasopisma) - z Twojego postu , gdzies na poczatku watku

Cytat:Na kursach poznajemy zasady, symbole, sposób pracy.
Zostajemy podłączeni - tu ważny jest Nauczyciel.
Ale gdybyśmy byli inicjowani nawet przez samego Mikao Usui, który, po powrocie z medytacji na górze, gdzie spłynęły na niego znaki, potrafił niemal czynić cuda, nie oznacza to, że my sami od razu będziemy je robić.
Cuda wymagają ciężkiej pracy.
Elwira D'Antes

chcialam sie zapytac reikowcow, jak to jest, ze nie od razu mozna miec "osiagniecia" w Reiki ?
inicjacja pozwala na podlaczanie sie do Zrodla
czy pierwszy stopien to nie jest pelne polaczenie, czy nawet 3-ci (mistrzowski) - tez nie?
zakladamy przeciez, ze energia plynaca ze Zrodla jest doskonala, tak?

w czym tkwi istota tego, ze jeden lepiej a drugi mniej skutecznie uzywa Reiki
- czy pomimo inicjacji, reikowiec (przepraszam za te nazwe, nie przychodzi mi nic lepszego na razie do glowy)
nie ma dostepu do calej "gamy" wibracji..? tzn. nie umie sie dostroic w pelni do Zrodla? musi podwyzszyc wibracje?

Nie wiem co masz na myśli pisząc podwyższać wibrację.
Juz po pierwszej inicjacji jesteśmy podłączenie do źródła i wcale nie musimy robić kolejnych inicjacji , by być wspaniała osoba uzdrawiającą. Tak jak pisałam i Goya również o tym wspominała , ze to praktyka czyni Mistrza to dzięki przykładaniu rak zwiększa sie moc uzdrawiania. Nawet III inicjacja nie uczyni z człowieka dobrym uzdrowicielem , jeśli taka osoba nie będzie praktykowała.
Pisałam tez o tym , jak ważna w przekazie jest medytacja przed i koncentracja w trakcie przekazu Reiki.
Umiejetnosc budowania połączenia ze źródlem i to w jakim stopniu jesteśmy wstanie utrzymać skoncentrowana intencję uzdrawiania i czy robimy to z czytym sercem sprawia , ze nasza moc jest większa.
Mysle , tez ze wiara w moc uzdrawiania może zdziałać cuda.
Otóż głównym zadaniem inicjacji jest wzniesienie poziomu energii i wibracji inicjowanego , oraz wzmocnienie jego połączenia z uniwersalna duchowa energią.
Na poziomie pierwszym uczeń jest inicjowany do trzech symboli (symbolu mocy, emocjonalnego i mentalnego), oraz symbolu na odległość.
Dzieki temu
Energia jest wykorzystana przez ciało fizyczne ucznia do podniesienia jego wibracji energetycznej oraz do pobudzenia jego uzdrawiających zdolności
.Inicjacja otwiera Czakre Korony , przez co inicjowany uzyskuje dostep nie tylko do uniwersalnej energii , ale i do uniwersalnej mądrości.
.Energi aktywuje sie w ciele eterycznym ucznia .Inicjacja otwiera kanał kregosłupa , aby poprawic funkcje systemu nerwowego . Otwiera , tez Czakre gardła, aby polepszyć komunikacje
.Prawa i lewa półkola mózgowa zostaje zrównoważona co powoduje jasniejsze działanie i myslenie.
.Inicjacja wpływa na szyszynkę i przysadkę mózgowa przez co poprawia sie i poszerza świadomość
Symbole sa permanentnie wpisane w dłonie i aure inicjowanego , następnie energia pomiędzy uczniem i Mistrzem zostaje rozłączona
Po zakończeniu kanały energii ucznia pozostają otwarte.
Jak widzimy juz po pierwszym stopniu możemy. Z powodzeniem uzdrawiać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości