Różnorodność talii czy manipulacja odwiecznym znaczeniem?
#20

Artur napisał(a):
alathea napisał(a):Artur, usmiecham sie z prosba - moglbys cos skrobnac na temat Twojego stosunku do kart-bram ? Kwiatek
czy jest to wlasciwosc kart, ktora zostala "odkryta", dostrzezona w tarocie czy tez idea sztucznie mu przypisana?
.......
Na własny użytek zatem posługuję się czasami tą koncepcją, aczkolwiek uważam, że kalka tłumaczeniowa i używanie terminu 'karta brama' na wprost (bo 'tradycja') nieco fałszuje w języku ojczystym intencje Rachel Pollack; zatem gdy już używam posługuję się terminem 'karty przejścia', albowiem moim zdaniem chodzi w tej koncepcji właśnie o ruch, działanie. Brama ma dla mnie charakter inercyjny (właśnie tak, bezwładnościowy) stoi, jest i do tego ogranicza się jej istnienie, podczas gdy Rachel pisała o tych właśnie kartach jako symbolach działania i aktywności - docierania i przekraczania - przechodzenia granic, łamania barier.
Jestem ci bardzo wdzięczna Artur za to co powyżej napisałeś, bo ja nigdy nie czułam tej koncepcji Racheli Pollak o kartach bramach...myślałam, że to może ja jestem jakaś nie ten tego, żeby nie powiedzieć tępa( Głupek ). Ku mojemu zdziwieniu i pocieszeniu, stwierdziłam,że to nie tylko ja mam ten problem, bo natknęłam się na fajną dyskusję na ten temat na ezoforum , do której link tutaj wam wklejam. Mam nadzieję,że mogę, jakby co to szefostwo wykasuje... Prosi
Kto ma problem z kartami bramami, może sobie poczytać, zwłaszcza wypowiedż katarynki...<!-- m --><a class="postlink" href="http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=329&p=930702">http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=329&p=930702</a><!-- m -->

Artur napisał(a):Z trzeciej strony jest też i tak, że przecież każda karta tarota jest na swój sposób bramą, czy przejściem. Wyróżniać niektóre można, tyle, że czasami wydaje się to formą sztuki uprawianej dla niej samej.
I to jest właśnie dokładnie to co ja uważam na temat kart. Każda może być tak samo ważna, bo każda niesie informację. Ok

A swoją drogą to dziwne ,że u nas nie ma wątku o kartach bramach...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości