Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Żubrówka napisał(a):Nabyłam sobie Tarota Medytacyjnego "Mandala Duszy" Dariusza Cecudy i mam nieco mieszane odczucia.

ale z drugiej jest parę "ale".

1. Cesarzowa ma nr 2, Cesarz 3, Kapłanka (tu Papieżyca) 4. Dlaczego!?
2. Wszystkie karty są ponumerowane w kolejności, ale numery kolorów zaczynają się od Króla, a kończą na asie (król buław ma nr 22 as 35, król kielichów 36 itd.)
3. To może tylko moje odczucie, ale znak swastyki na karcie Słońca, trochę mnie odrzuca. Wiem, oczywiście, że jest to starożytny symbol solarny itd, ale naziści zrobili, co zrobili i wg mnie polski autor na polskich kartach nie powinien używać tego znaku, bo się niestety kojarzy jednoznacznie (mimo całej jego uprzedniej historii).
miriam napisał(a):Jak Wam podobają sie te karty. Jestem nimi zauroczona.

No to mogę dodać tylko tyle :
Talia ta znana jest od dość dawna na naszym rynku z indywidualną autorską wizją i tą jego znaną też numeracją na talii ( to nie jest pomyłka wydawcy ani autora, jest to zamierzone ) i chyba nie bez kozery przez autora jest właśnie tak nazwana „ Mandala duszy „ a nie inaczej.

Autor ma sporą wiedzę ( trzeba to przyznać ) lecz są sprawy w jego wydaniu których bez znajomości jego bardzo rozległej wiedzy i koncepcji ( takiej „trochę pomieszanej „ stylu archetypów, mitologii różnych, łączenia kultur wschodu z zachodem z czego autor jest znany) trudno będzie adeptowi załapać. Mnie to np. nie odpowiada.
Potwierdzeniem jego wizji są też wydane karty runiczne dla przykładu, gdzie to również jest tam uwidocznione w jego bardzo indywidualnym spojrzeniu i może to przeszkadzać w nadmiernie stosowanej symbolice ( bardzo rozległej i do tego łączonej ).

Jego koncepcja jest mniej więcej taka : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.swiattarota.eu/node/650">http://www.swiattarota.eu/node/650</a><!-- m --> ( ale by się więcej dowiedzieć trzeba być tam zainicjowanym Uśmiech ).
Kiedyś było sporo materiałów ( pamiętam to ) na ten temat w opracowaniu autora w necie (łącznie na jego autorskiej stronie ), myślę ,że jak przekopiesz hasłowo net może jeszcze coś znajdziesz ( o ile mogę ci podpowiedzieć coś dla ułatwienia , niestety nie mogę już służyć ci linkami, bo koncepcja ta mnie odwiodła od przetrzymywania aż tak rozszerzonych źródeł , które nie leżały w moim pokładzie zainteresowań klasycznych).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości