Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Jednorożec LeCaro napisał(a):
LunarChimera napisał(a):Od razu widać, że te karty są za trudne dla adepta.

A ja bym tak od razu nie wykluczała Shadowscapes Tarot jako talii dla początkującego. Uśmiech W internecie może tego nie widać do końca, ale ta talia ma wiele szczególików na obrazkach, które są bardzo pomocne w interpretacji i zgłębianiu znaczenia kart. Pomimo że taka delikatna i pastelowa, jest jednak talią intuicyjną i przemawiającą do wyobraźni, a przy tym przyjazną w odbiorze. Co nie zmienia faktu, że nie polecałabym jej jako jedynej talii, coś z klasyki warto jednak mieć... Ale myślę, że równie dobrze mogłabyś się z klasycznymi kartami RW oswoić w internecie, a jeśli ta talia akurat najsilniej do Ciebie przemawia - to kup Shadowscapes.
Moje zdanie jest takie, że na początek przygody z Tarotem trzeba mieć talię do której się "coś czuje", to pomaga w nawiązaniu więzi z Tarotem, polubieniu go... po prostu. Uśmiech

Dziękuję za tak dobre rady! Nawet jeśli poradziłabym sobie w interpretacji Shadowscapes to istnieje jeszcze kolejny problem mniej ode mnie zależny. Mianowicie pieniążki. Znalazłam tą talie w internecie za 114 złotych. Nie chcę nierozsądnie wydawać pieniędzy. Możliwie, że tarot okaże się być zajęciem nie dla mnie. Wtedy tak piękna talia będzie leżeć na półce i się kurzyć. Rozważałam przez chwilę wydrukowanie tych kart, jednak... Czy to nie będzie swego rodzaju oszustwo? Myślę, że kupię inną talię, tańszą, która również będzie do mnie przemawiać. Jeśli tarot zagości u mnie na dłużej to na pewno kupię też Shadowscapes!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości