Warsztat 116 - Czternastolatki
#4

Le Stelle napisał(a):Wymyśliłam następującą zagadkę warsztatową:
jako czternastolatka, piętnastolatka moja przyjaciółka "wkręciła się" w coś, co można nazwać hobby - sposobem spędzania wolnego czasu. Po niedługim czasie przyłączyłam się do tego i ja, chociaż moja przyjaciółka miała znacznie więcej talentu w dziedzinie, o którą pytam.

Pytanie jest proste - co to było?

Czy to coś dotyczyło siedzenia w domu, spotkań z ludźmi, aktywności fizycznej? Każde skojarzenie warto napomknąć - coś związanego z umysłem, z pracą twórczą, z ciężką pracą fizyczną, gimnastyką...? W jakim otoczeniu przebiegało?

Natura tego, o co pytam jest dosyć charakterystyczna, mam nadzieję, że uda się to wychwycić w kartach.

Druga część pytania - czy był to tylko epizod w moim życiu, a może coś, co towarzyszyło mi wcześniej, i później? jak dzisiaj w moim życiu wygląda realizacja tego, o co pytam? czy nadal jest to obecne? - czyli krótki przebieg w obrębie mojego życia tego tematu...

Mam nadzieję, że warsztat nie będzie zbyt trudny ani też nudny... Uśmiech

Zachęcam gorąco wszystkich chętnych do uczestnictwa, rozwiązanie w niedzielę!
Technicznie pytania są proste, ale od strony praktycznej jednak mają dość wysoki stopień trudności, wg mnie. Uśmiech

Co to było za hobby? król pucharów, Arcykapłanka
Dodatkowe pytania posiłkowe:
Czy hobby to wymagało aktywności czy było stacjonarną formą? Głupiec, 3 buław
Czy hobby miało charakter fizyczny czy umysłowy? 3 mieczy, 6 buław

Czy to był tylko epizod czy dłuższa pasja? 9 pucharów, 8 denarów
Jak obecnie wpływa na życie LeStelle? as denarów, rycerz buław

To hobby wyszło bardzo emocjonalnie, wiązało się z pokładami empatii i odwoływało do podświadomości. Mogło mieć wiele wspólnego z psychologią, ezoteryką, czy ogólnie pojętą duchowością. Sądzę też, że ma wiele wspólnego z twórczością. Wodny element króla może wskazywać na kontakt z wodą po prostu. Mam pewien problem bo Arcykapłanka jest moim Strażnikiem i generalnie zamyka odpowiedź... Chyba powinienem się bardziej skupić na tym królu. Z króla pucharów najmocniej: praca twórcza (muzyka, literatura, rysowanie itd.), opieka nad kimś/czymś, działalność charytatywna, może być działalność religijna.
To hobby zdecydowanie wymagało aktywności, przemieszczania się, kontaktu z ludźmi. Karty sugerują, że głównym motywem były podróże i przygody, albo chociaż miało nieprzewidywalny charakter - wielokrotnie coś zaskakiwało, rzeczy działy się spontanicznie. Na pewno nie ograniczałyście się do stacjonarnego siedzenia w domu. Ciekawe, bo nijak mi to nie pasuje do ogólnej odpowiedzi...
Charakter był dwustronny - i umysłowy i fizyczny, ale jednak umysł wybija się mocniej. Ponownie widzę tę kontakt z ludźmi, komunikację, może nawet pracę w grupie, zespole. Mogło być to twórcze zajęcie.

To hobby na dłużej zagościło w Twoim życiu i odcisnęło konkretny, trwały ślad. Co więcej rozwijałaś to z czasem.
Obecnie więc nadal wpływa na Ciebie. Może dzięki temu poznałaś wiele ciekawych miejsc i nadal możesz to robić. Być może masz jakieś miejsce stałych wypadów poza dom.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości