Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Tarot Świetlistej Drogi to piękna, baśniowa talia i jak najbardziej nadaje się do codziennych spraw, to była moja pierwsza talia, dzięki której nabyłam swoje doświadczenia, pomimo tego, że mnie ona nie sprawiała żadnych problemów w interpretacjach, to jednak nie polecam jej osobom początkującym, osobom, które nie czują jej ''klimatu''.
Karty są dość ciężkie i mogą sprawiać niektórym problemy podczas interpretacji, zwłaszcza, że ilustracje niektórych kart odbiegają od tradycyjnych talii takich jak Universal tarot, przykładowo 10 mieczy na której widnieje mężczyzna w okularach czytający książkę, 9 mieczy- mężczyzna łapiący jakby bańki, 4 denarów- piekarz, czy 9 buław, nie każdemu niestety odpowiadają tego typu obrazki.
Druga istotna sprawa, to karty mają ograniczoną kolorystykę, przeważa kolor żółty, szary i czarny, dlatego też niektórym ta talia może się właśnie wydawać taka trochę mroczna i przez to ograniczenie również mogą wystąpić problemy z interpretacją tych kart, bo jak wiemy kolory w tarocie są też ważne, zwłaszcza dla początkujących.

XEndriu napisał(a):Mam pytanko - czy Boski Tarot mocno odbiega od ogólnie przyjętej symboliki?

Moim zdaniem nie, karty są naprawdę bardzo czytelne i nie powinnaś mieć z nimi większego problemu.
Jednak uczulam, że talia ta jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia, dlatego też ostrożnie trzeba się z nią obchodzić.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości