5 i 7 mieczy - Krzywda od ludzi
#7

5 mieczy wiele razy pokazała mi plotki, nikczemności, walkę, a nawet przemoc fizyczną, taką nawet bym powiedziała przepaść w partnerstwie, brak zrozumienia, zastraszenie.
W talii Maroon na karcie 5 mieczy widnieje skulona, wychudzona istota patrząca na tak jakby wschodzące za mgłą, kurzem coś co może się kojarzyć ze słońcem, lecz przed tą istotą jest bardzo duża wyrwa w ziemi, przepaść, a ona siedzi skulona na jej krawędzi, pamiętam moje pierwsze odczucie odnośnie tej karty, niepewności, lęku, a jej przesłanie często też mówi, że lepiej zapobiegać, niż leczyć i to mi się skojarzyło z tą istotą, lepiej coś przemilczeć, poczekać, niż wpaść całkowicie w tą przepaść.
Trzeba zachować szczególną ostrożność.
Patrząc zaś na tą kartę z talii Boskiego Tarota, kojarzy mi się ona bardzo silnie z przemocą właśnie, gdzie widnieje na niej silny mężczyzna z poważną miną trzymający miecze, on jest gotów do ataku, nie boi się konsekwencji i chce osiągnąć za wszelką cenę swój cel. W określeniu człowieka 5 mieczy wiele razy pokazała mi właśnie osobę skłonną do wybuchów, przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Fałszywy doradca, człowiek mający pozycję chcący zaszkodzić drugiemu.
W sferze finansowej straty, jeżeli nie będzie zachowana szczególna ostrożność.

Wyzwanie tej karty- doświadczyć, że istotą umysłu jest rozwój i czysta świadomość. Tylko ten, kto przeszedł przez ciemność, może poznać światło.

7 mieczy- podstępne działania, kradzież, zgubienie czegoś, jakiegoś dokumentu, przedmiotu.
Karta może również odnosić się do takiego nie raz wycofania emocjonalnego, często określa złodzieja, fałszywą osobę, plotkarza, która będzie chciała nas podejść tak z cichacza, kiedy najmniej będziemy się tego spodziewać.
Jeśli karta ta wypadnie w zapytaniu o rozmowę jakąś, przykładowo idziemy na rozmowę związaną z podjęciem pracy, to radzi ona aby trochę dodać co nie co od siebie, wykazać się sprytem, odpowiednio podejść naszego rozmówcę, tak aby zainteresować jego swoja osobą.
Tajemniczość, plany rodzące się w głowie, kombinowanie, pokonywanie przeszkód, nieszczerość wobec drugiego człowieka, trzymanie pewnych informacji w tajemnicy.
Noc, podejrzenia, kłótnie. W sferze uczuć karta ta może się odnosić do tego, że jedna strona nie ufa drugiej, są tajemnice, a nawet jedna osoba może sprawdzać, szpiegować drugą.
W sferze zawodowej, spryt, dobre przemyślane działania, dobra obserwacja innych, wiedza, ale też działania samolubne, czyli tylko na swoją korzyść, nie licząc się z innymi.

Rada tej karty- trzeba zachowywać szczególną ostrożność podczas swoich działań, trzeba również pamiętać, że rzeczywistość to coś więcej niż tylko nasze myśli.
Myślami możemy zarówno tworzyć jak i niszczyć, z tego też powodu trzeba pamiętać, że za swe myśli jesteśmy odpowiedzialni.
Mówi nam, abyśmy byli bardziej dokładni, uważni.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości